Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofon PreSonus Revelator Dynamic a karta Revelator io44

PreSonus rozšířil produktovou řadu Revelator a dvojici modelů v podobě mikrofonu Revelator Dynamic a zvukové karty Revelator io44. Profesionální dynamický mikrofon, napájený přes port USB-C, vychází designově u klasických rádiových vintage modelů a nabízí také softwarový processing a další moderní funkce. Kompaktní rozhraní Revelator io44 je vybaveno mixerem, efekty, barevným displejem a kromě standardního ovládání je k dispozici také editace prostřednictvím zařízení založených na platformách iPadOS, Microsoft nebo Android připojených přes WiFi.

PreSonus Revelator Dynamic o rozměrech 222 x 83 x 130 mm a hmotnosti 420 g pracuje se signálem v rozlišení 24 bit/44.1, 48, 88.2, 96 kHz (44.1, 48 kHz MacOS MultiMode) a kapsle založená na typu PreSonus PD-70 je podle slov výrobce schopna poskytnout nadstandardní čistotu při náběru vokálních linek a vynikající odrušení mimo kardioidní prostorovou osu.

Integrován je koncový zesilovač pro sluchátkový monitoring, využít lze efektovou sekci (kompresor, ekvalizer, reverb, noise gate, vokální efekty atd.) s osmi továrními presety a stejným počtem uživatelských programů, úpravu hlasitosti hovoru, aplikaci podkresové hudby, mixer s dvojicí loopback kanálů apod. Frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 20 Hz – 20 kHz, a maximální hladina SPL se pohybuje okolo 135 dB.

Zvuková 4 x 2 karta Revelator io44 je ideální volbou pro DJe a elektronické hudebníky, kteří mohou využít a flexibilní XLR/jack mic/inst vstup s fantomovým napájením, navázaný na mikrofonní předzesilovač PreSonus XMAX-L s gainem až 60 dB. Nechybí minijackový stereofonní linkový konektor pro mobilní zařízení a mixážní DJ pulty, sluchátková TRRS zdířka využitelná i pro herní headsety, a symetrické TRS výstupy pro profesionální studiové monitory.

Všechny funkce je možno na horním panelu ovládat prostřednictvím šesti tlačítek a enkoderu s diodovým prstencem, doplněným zmíněným displejem. Bezdrátovou editaci zajišťuje aplikace UC Surface, převodníky fungují v rozlišení 24-bit/96 kHz, frekvenční rozpětí zahrnuje rozsah 20 Hz – 20 kHz a integrovaný sluchátkový zesilovač má výkon 2 x 30 mW / 56 ohmů.

Všestranný mikrofon PreSonus Revelator Dynamic lze v případě amerického trhu pořídit za cca 200 dolarů, včetně výsuvného stolního stojanu PTS-1, DAW aplikace Studio One Artist a balíčku Studio Magic obsahujícího softwarové nástroje, plug-iny, samply a výuková videa. Karta Revelator io44 o velikosti 136 x 77 x 58.4 mm a váze 350 g, dodávaná s identickým softwarem, nese oficiální cenovku cca 180 dolarů.

Tagy Presonus PreSonus Revelator Dynamic PreSonus Revelator io44

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY