Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI kontroler Novation Launchkey Mini MK3

Volba pro muzikanty, kteří se poohlížejí po malém klávesovém MIDI kontroleru, se díky uvedení nového modelu Novation LaunchKey Mini třetí generace opět trochu ztížila. Novinka boduje nejen kompaktními rozměry, nadstandardním množstvím funkcí nebo pokročilým mappingem napojeným na Ableton Live a další DAW, ale také velmi přívětivou cenou zahrnující i softwarové pakety.

Hlavnímu panelu vévodí 25 mini kláves s vysokou citlivostí, doplněných 16 pryžovými multifunkčními pady s RGB podsvícením, přibyla dvojice touch stripů pro modulaci a pitch bend s neutrální centrální polohou a funkce Fixed a Arpeggiator umožňují spouštět akordy jedním tónem a přeměňovat je na riffy, melodie či sekvence.

Samozřejmostí jsou tlačítka pro transport a pohyb v oktávách, další parametry (Mute, Volume, Solo, Pan, Send atd.) ovládá osm rotačních encoderů a praktickou vychytávkou je funkce Capture MIDI umožňující pomocí Abletonu vytvářet ze zahrané stopy smyčku s automatickou synchronizací, přidávat nové party apod.

Kromě USB portu je zařízení vybaveno minijackovým MIDI výstupem pro ovládání hardwarových syntezátorů a vstupem pro externí sustain pedál. Kompaktní (330 x 172 x 31mm) lehce přenosný MIDI kontroler Novation Launchkey Mini MK3 je dodáván s aplikací Ableton Live Lite 10 a mapovacími šablonami pro další DAW.

V balení uživatel najde také kolekci virtuálních nástrojů a efektových pluginů z produkce společností AAS, Softube, Spitfire Audio, XLN Audio, Klevgrand a další možnosti přináší případné členství v Novation Sound Collective. Cena kompletu by se měla pohybovat pod hranicí 2 800 Kč.

Tagy novation Novation Launchkey Mini MK3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY