Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI keyboardy Novation FLkey 37 a FLkey Mini

Nové MIDI keyboardy FLkey 37 a FLkey Mini firmy Novation představují první modely dané řady, které jsou plně integrované se softwarem FL Studio pro bezproblémovou hudební produkci a intuitivní pracovní postup. Obě verze  jsou vybaveny vším, co potřebujete pro snadnou tvorbu hudby v tomto populárním DAW, a kráčejí ve stopách svých úspěšných předchůdců Launchkey, Launchkey Mini a SL MkIII.

Série FLkey umožňuje ovládat krokový sekvencer v FL Studiu přímo z klávesnice bez nutnosti použití myši, hudební producenti mohou jednoduše programovat beaty a vytvářet aranžmá díky padům navázaným na sekci Channel Rack, upravovat hlasitost a panoramu pomocí osmi potenciometrů a pro expresivnější pasáže jsou připraveny funkce SliceX, FPC nebo Fruity Slicer.

Práci usnadňuje také hardwarový mixer, využít lze režimy Scale a Fixed Chord, takže se vždy trefíte do správné noty, připraven je výběr a ovládání pluginů Image Line, včetně přiřazení ovládací prvků prostřednictvím tzv. Custom Modes, jednotka Fixed Chord (pouze FLkey 37) umožňuje hraní akordů jedním prstem a uložit je možno i celé akordové sledy, čímž se může výrazně zrychlit tvorba skladeb. Větší FLkey 37 nabízí mimo jiné i spouštění až 32 předpřipravených akordů v osmi různých stupnicích.

Kompaktnější provedení FLkey Mini je ideální volbou pro uživatele FL Studia, kteří tvoří hudbu na cestách. Tato verze disponuje MIDI klaviaturou s 25 rychlostně citlivými mini klávesami a praktickým ovládáním nejdůležitějších funkcí FL Studia, zatímco luxusněji pojatá varianta FLkey 37 je osazena 37 klávesami standardní velikosti a kolečky Pitch / Modulation, která jsou v případě Mini nahrazena dotykovými proužky. Napájení keyboardů je řešeno přes port Usb.

Rozměry, konektivita a české ceny

Novation FLkey Mini – rozměry 258 x 463 x 77 mm, port USB-B, vstup pro sustain pedál, minijackový MIDI Out, cena cca 2700 Kč
Novation FLkey 37 – rozměry 258 x 555 x 77 mm, port USB-B, vstup pro sustain pedál, pětipinový DIN konektor MIDI Out, cena cca 5600 Kč

Součástí balení jsou také softwarové pakety XLN Audio Addictive Keys, Spitfire Audio LABS Expressive Strings, Klevgrand R0Verb, AAS Session Bundle, Klevgrand DAW Cassette a šestiměsíční trial verze DAW aplikace FL Studio Producer Edition.

Tagy novation Novation FLkey 37 Novation FLkey Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY