Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Magazín SOS ocenil Novation Launchkey 88 titulem „Nejlepší kontroler roku 2023“

Modelu Launchkey 88, který firma Novation uvedla na trh ve druhé polovině minulého roku, udělil britský muzikantský magazín Sound On Sound prestižní ocenění „Nejlepší kontroler roku 2023“ (SOS Awards 2023 – 'Best Performance Controller'). Vlajková loď značky, patřící pod křídla společnosti Focusrite, funguje díky prémiové polovyvážené klaviatuře jako MIDI keyboard bodující s pomocí rozhraní HUI bezproblémovou integrací s většinou známých DAW aplikací, a zároveň nabízí hráčům rozšíření jejich hudebního slovníku prostřednictvím inspirativních kreativních nástrojů.

Kromě výkonného arpeggiatoru lze využít trojici akordových režimů (Fixed, Scale, User), osm stupnic, čtyři uživatelské mody nebo rychlý přístup k funkcím Capture MIDI (Ableton), Capture Recording (Logic) a Retrospective MIDI Record (Cubase). Pro pohodlnou a přehlednou editaci je připraveno šestnáct rychlostně citlivých padů, osm rotačních enkoderů, devět tahových 45 mm faderů a další prvky. Konektivita sestává ze vstupu pro externí sustain pedál, USB portu obstarávajícího zároveň napájení a DIN konektoru MIDI Out.

Česká cena flexibilního Novationu Launchkey 88 o rozměrech 1270 x 288 x 87 mm se pohybuje pod hranicí 10300 Kč, včetně bohatého softwarového balíčku obsahujícího aplikace a plug-iny Ableton Live 11 Lite, Spitfire Audio LABS Expressive Strings, XLN Audio Addictive Keys, Klevgrand R0Verb, Klevgrand DAW Cassette či AAS Session Bundle.

Tagy novation Novation Launchkey 88

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY