Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI keyboard/kontroler Novation Launchkey 88

Po verzích Launchkey Mini, 25, 37, 49 a 61 představil Novation nový MIDI keyboard/kontroler Launchkey 88 – první model vybavený prémiovou klaviaturou s 88 polovyváženými klávesami standardní velikosti, o níž značka tvrdí, že je „dosud nejlepší klávesnicí, kterou Novation vyrobil“. Tomu by měla odpovídat citlivá odezva i celkový feeling hry, a novinka samozřejmě opět nabízí také bezproblémovou integraci s většinou DAW aplikací.

Prostřednictvím rozhraní HUI bude mít uživatel k dispozici intuitivní ovládání všech klíčových produkčních a interpretačních funkcí v Ableton Live, Logic Pro, Cubase a dalších DAW, stejně jako základní ovládací prvky mixeru, transportu či navigace pro všechny ostatní často používané DAW včetně oblíbených systémů Studio One, Pro Tools nebo Reaper.

Vlajková loď o rozměrech 1270 x 288  x 87 mm je osazena šestnácti rychlostně citlivými pady s polyfonním aftertouchem, devíti tahovými fadery (45 mm) s přidruženými tlačítky, osmi rotačními enkodery, kolečky pitch/modulation a dalšími ovladači umožňujícími rychlý přístup k různým parametrům. Vestavěný displej sice nepatří k největším, ale pro orientaci je jeho úhlopříčka dostatečná.

Připraven je arpeggiator s režimem Strum přehrávajícím arpeggie pomocí modulačního kolečka,, trojice modů Chord umožňující hru akordů jednou klávesou, režim Scale hlídá výšku not v závislosti na tónině, a nechybí sekce Custom Modes pro řízení softwaru i hardwaru. Konektivita sestává z DIN konektoru MIDI Out, vstupu pro externí sustain pedál a USB portu obstarávajícího zároveň napájení.

Model Novation Launchkey 88, kompatibilní s platformami Mac i PC, lze v českých obchodech pořídit za cca 11300 Kč a v ceně je zahrnut také poměrně rozsáhlý softwarový paket obsahujícíjí Ableton Live Lite, pianové vzorky XLN Audio Addictive Keys, balíčky AAS Session Bundle, Spitfire Audio LABS Expressive Strings a Novation Sound Collective, dozvuky Klevgrand R0Verb a lo-fi softwar Klevgrand DAW Cassette.

Tagy novation Novation Launchkey 88

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY