Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI kontroler EvenMidi pro multiefekty Eventide H9

Francouzská společnost Webrox vyvinula speciální MIDI kontroler pro multiefekty Eventide H9, díky kterému se obsluha těchto efektových procesorů stává mnohem rychlejší a pohodlnější. Kontroler EvenMidi H9 je navíc schopen paralelně obsluhovat dva multiefekty, disponuje několika pracovními režimy včetně looperu a také ovladači pro nastavení efektů, takže nabízí i detailnější editaci bez nutnosti nastavování v samotném H9.

Bíle lakované šasi o rozměrech 187 x 118 x 35 mm je osazeno čtveřicí multifunkčních nášlapných momentary footswitchů s tichým chodem. Tři z nich aktivují presety, umožňují pohyb v bankách, obsluhují looper, zapínají Live mod pro přímý přístup k šesti presetům, jenž jsou indikovány trojicí diod (červená, modrá, žlutá), slouží k nastavení modů MIDI Settings atd.

Čtvrtý footswitch s označením Psw přepíná mezi režimy Solo, Dual (dva H9) a looperem a umožňuje i resetaci systému do defaultního nastavení. Desítka potenciometrů slouží k ovládání efektů a jejich popisky jsou barevně odlišeny podle designu multiefektů Eventide Space, Time, Pitch a Mod Factor, jejichž algoritmy jsou obsaženy v modelech H9, takže máte možnost rychle editovat různé delaye, reverby, modulace a pitchshiftery.

Na čelní straně najdeme kromě napájecí zdířky pro 9V adapter (není součástí balení) a dvou DIN konektorů MDI In, Out/Thru také jackový vstup pro externí expression pedál kalibrovatelný pomocí prostředního footswitche Down a pro update firmwaru je připraven konektor mini USB. První kousky MIDI kontroleru EvenMidi pro multiefekty Eventide H9 by se už měly začít objevovat v evropských obchodech, oficiální cena byla nastavena na 249 eur.

Tagy Eventide Eventide H9 EvenMidi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY