Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 04.07.2019 - 00:01

Luxusní smyčkovač HeadRush Looperboard

Po kytarových multiefektech Pedalboard a Gigboard, přichází americký výrobce HeadRush FX s luxusním modelem podlahového smyčkovače Looperboard. Novinka nabízí nadstandardní možnosti loopingu s obrovským datovým úložištěm, pokročilý routing, intuitivní ovládání a širokou konektivitu.

Kovovému šasi vévodí velký sedmipalcový dotykový displej, znázorňující průběh jednotlivých stop podobným způsobem jako DAW aplikace, doplněný ovladači a 12 nášlapnými footswitchi s funkcemi record, overdub, reverse, transpose, bounce, undo/redo, peel, fade, clear, výběr konkrétní smyčky, tuner, FX atd.

Obvod, jehož základem je výkonný čtyřjádrový procesor, zvládne obsluhovat současně až čtyři mono/stereo smyčky, jejichž vstupní signál je řízen pomocí samostatných potenciometrů, použity byly převodníky 32-bit/48kHz a díky touchscreenu poskytuje zařízení nebývale flexibilní editaci.

Vnitřní úložiště pojme až 9 hodin záznamu, objem dat lze rozšířit pomocí SD karet nebo flash disku, nechybí kvantizace, tap tempo s inteligentním time-stretchingem nebo rozsáhlá efektová sekce s efekty pro kytaru, zpěv, perkuse apod. K dispozici je také 300 bicích a perkusních smyček a integrovaná zvuková karta (24-Bit/96kHz) umožňuje přímé nahrávání přes USB, prostřednictvím speciální edice HeadRush Pro Tools dodávané s looperem.

Na čelní straně najdeme čtveřici vstupních Speakonů, připojení externího zdroje audia obstarává minijackový Aux In, výstupní sekce obsahuje dva XLR konektory, stejný počet jackových zdířek a sluchátkovou zdířku, samozřejmostí je vstup expression pedálu, DIN konektory MIDI In, Out/Thru, tři USB porty a slot pro SD karty. Zařízení je napájeno 19V adapterem a vyžaduje poměrně velkou porci proudu (cca 3.5 A). Oficiální cena Looperboardu byla na americkém trhu nastavena pod hranicí 900 dolarů.

Tagy Headrush HeadRush Looperboard
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY