Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 04.07.2019 - 00:01

Luxusní smyčkovač HeadRush Looperboard

Po kytarových multiefektech Pedalboard a Gigboard, přichází americký výrobce HeadRush FX s luxusním modelem podlahového smyčkovače Looperboard. Novinka nabízí nadstandardní možnosti loopingu s obrovským datovým úložištěm, pokročilý routing, intuitivní ovládání a širokou konektivitu.

Kovovému šasi vévodí velký sedmipalcový dotykový displej, znázorňující průběh jednotlivých stop podobným způsobem jako DAW aplikace, doplněný ovladači a 12 nášlapnými footswitchi s funkcemi record, overdub, reverse, transpose, bounce, undo/redo, peel, fade, clear, výběr konkrétní smyčky, tuner, FX atd.

Obvod, jehož základem je výkonný čtyřjádrový procesor, zvládne obsluhovat současně až čtyři mono/stereo smyčky, jejichž vstupní signál je řízen pomocí samostatných potenciometrů, použity byly převodníky 32-bit/48kHz a díky touchscreenu poskytuje zařízení nebývale flexibilní editaci.

Vnitřní úložiště pojme až 9 hodin záznamu, objem dat lze rozšířit pomocí SD karet nebo flash disku, nechybí kvantizace, tap tempo s inteligentním time-stretchingem nebo rozsáhlá efektová sekce s efekty pro kytaru, zpěv, perkuse apod. K dispozici je také 300 bicích a perkusních smyček a integrovaná zvuková karta (24-Bit/96kHz) umožňuje přímé nahrávání přes USB, prostřednictvím speciální edice HeadRush Pro Tools dodávané s looperem.

Na čelní straně najdeme čtveřici vstupních Speakonů, připojení externího zdroje audia obstarává minijackový Aux In, výstupní sekce obsahuje dva XLR konektory, stejný počet jackových zdířek a sluchátkovou zdířku, samozřejmostí je vstup expression pedálu, DIN konektory MIDI In, Out/Thru, tři USB porty a slot pro SD karty. Zařízení je napájeno 19V adapterem a vyžaduje poměrně velkou porci proudu (cca 3.5 A). Oficiální cena Looperboardu byla na americkém trhu nastavena pod hranicí 900 dolarů.

Tagy Headrush HeadRush Looperboard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY