Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

HeadRush Prime: kytarový procesor s funkcí Auto-Tune

Digitální preamp/multiefekt Prime z produkce značky HeadRush představuje podle slov výrobce „nejvýkonnější, nejvšestrannější a nejrealističtěji znějící podlahový FX procesor všech dob“. Kromě dnes už v podstatě standardní výbavy včetně pokročilého modelingu či efektové jednotky a dalších prvků lze k tomuto modelu připojit také mikrofon a danou signálovou cestu následně zpracovávat prostřednictvím funkce Antares Auto-Tune, takže hráč může Prime využít nejen pro kytaru nebo baskytaru, ale i pro vokální linky.

Procesor zároveň nabídne sekci Amp Cloner, sloužící k naklonování zvuku reálných aparátů, předzesilovačů, efektů apod. Hlavní panel je osazený čtveřicí enkoderů, třemi potenciometry, expression pedálem, sedmipalcovým dotykovým barevným displejem s funkcí drag & drop, a dvanácti footswitchi s přizpůsobitelnými LED diodami a malými informačními OLED displeji.

Připraven je realistický a citlivý modeling nejrůznějších zesilovačů, kabinetů a mikrofonů včetně všech nových modelů od společnosti Revalver, uznávaného inovátora v oblasti softwarových emulací, kytarové a basové presety od ChopTones, rozsáhlá knihovna kytarových a vokálních efektů nebo špičkový looper (1x 5 min. max. nebo 20 min. vrstvení) s možností uložení záznamu a MIDI synchronizace.

Výkonný na zakázku navržený vícejádrový DSP systém zajistí přepínání i složitějších presetů bez prodlev a import prakticky neomezeného počtu IR impulsů kytarových a basových kabinetů. Vedle Bluetooth modulu je integrováno Wi-Fi, což umožňuje bezproblémový streaming např. pro cvičení nebo připojení k HeadRush Cloudu pro sdílení presetů a aktualizace firmwaru.

Na zadní straně robustního ocelového šasi má své místo nástrojový vstup, TRS zdířka pro externí expression pedál s přidruženým konektorem pro toe switch, mikrofonní XLR vstup s vlastním gainem a fantomovým napájením, USB porty A a B, send / return programovatelné stereofonní efektové smyčky, sluchátková minijacková zdířka, stejně řešený Aux In, dva hlavní symetrické XLR výstupy doplněné jackovými alternativami, výstup pro externí zesilovač a MIDI konektory DIN In/Out-Thru.

Preamp/multiefekt HeadRush Prime o rozměrech cca 65 x 30 x 8 cm má zabudovánu kvalitní zvukovou USB kartu (24-bit/96 kHz) a je napájen přímo ze sítě (flexibilní okruh 100 – 240 V, 50/60 Hz, 1.2 A), čímž odpadá nutnost zapojování adapteru. Evropská cena byla nastavena okolo hranice 1250 eur.

Tagy Headrush HeadRush Prime

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY