Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 16.04.2020 - 00:01

Lubovky D'Angelico Excel EXL-1 a Style B Excel řady Throwback

Nejen na jazzové či bluesové kytaristy míří dvojice nových lubových modelů z dílen newyorské značky D'Angelico. Klasická verze Style B Excel Throwback i varianta Excel EXL-1 Throwback s výřezem cutaway využívají konstrukční prvky originálních vintage sérií navržených ve třicátých letech Johnem D'Angelicem a jsou osazeny kvalitními snímači firmy Seymour Duncan.

Zadní deska i luby jsou vyrobeny z laminovaného fládrovaného javoru, přední ozvučnici tvoří smrk a krk lepený ze tří kusů javoru má pohodlný C profil (šířka na 1. pr. 20 mm, na 12. pr. 22 mm). Do ebenového hmatníku s plochým radiusem 16 palců je usazeno 20 pražců medium jumbo a velké obdélníkové značky z pravé perleti. Menzura byla vyměřena na 25 palců.

Masivní elegantně tvarovanou hlavici s hliníkovou krytkou šachty výztuhy ve stylu Skyscraper zdobí kromě loga sedmivrstvé lemovky hran a ladění obstarávají prémiové strojky Grover Rotomatic. Struny kotví v trapézovém struník a vliv na výsledný zvuk má i volně uložená ebenová kobylka se stavěcími kolečkovými šrouby.

Kytary disponují krkovým mini-humbuckerem Seymour Duncan Johny Smith, jenž není vsazen do korpusu, ale je uchycen k pickguardu z macassaru, což přispívá k lepší rezonanci ozvučnice a částečně eliminuje vznik zpětné vazby. Do pickguardu je zapuštěno také ovládání v podobě potenciometrů hlasitosti plus tónové clony s odporem 500 kOhm. Veškeré kovové součásti jsou kryty vrstvou zlatého chromu.

D'Angelico Style B Excel Throwback s luby hlubokými 2.8 palce i Excel EXL-1 Throwback s třípalcovou hloubkou těla jsou nabízeny v barevných úpravách Vintage Natural nebo Viola. Oficiální ceny modelů vyráběných v korejské pobočce značky se pohybují okolo hranice 2000 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra, popruhových zámků a dalších doplňků.

Tagy D'Angelico D'Angelico Excel EXL-1 Throwback D'Angelico Style B Excel Throwback
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY