Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 10.01.2017 - 00:01

LTD Cult ’86 v barvách Living Colour

Když v New Yorku začátkem osmdesátých let zakládala tehdy ještě nepříliš známá japonská značka ESP svou první americkou pobočku, tak se samozřejmě snažila oslovit známé muzikanty, kteří by jí jako firemní hráči pomohli se vstupem na trh. Jedním z prvních kytaristů, jenž se stal tváří značky, byl talentovaný Vernon Reid, který měl za sebou spolupráci s jazzovými velikány Ronaldem Shannonem Jacksonem nebo Billem Frisellem a právě zakládal novou kapelu Living Colour.

ESP si v tomto případě snad ani nemohla vybrat lépe - už první album Vivid, kde Living Colour předvedli nadupanou smršť funkmetalu včetně megahitu Cult Of Personality, dosáhlo na dvojnásobnou platinu, Reidovy signované modely superstratů v dekadentním barevném designu šly na dračku a nástroje s logem ESP si rychle našly cestu do arzenálu kytaristů a basistů řady světových kapel, většinou tvrdšího ražení.

Po více než třiceti letech od premiéry Reidovy signatury se rozhodla ESP tuto verzi reinkarnovat a výsledkem je superstrat LTD Cult ’86 z dílen dceřiné společnosti v působivém multibarevném designu nanášeném speciální olejovou metodou.

Stejně jako původní varianta je i korpus nového LTD Cult ’86 vyroben z olše, šroubovaný krk ze tří kusů javoru nese ebenový hmatník s ozdobnou lemovkou, 22 jumbo pražci a nápisem Cult-86 na oktávové poloze a spodní hrana těla v místě spoje s krkem je lehce zkosena pro pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám.

Hardware sestává z uzamykatelného vibrata Floyd Rose Special se zámky na nultém pražci a na typicky tvarované hlavici najdeme kvalitní, uzavřené ladicí strojky Grover. Pickguard je osazen trojicí aktivních snímačů EMG - krkovým a středním singlem SA a kobylkovým humbuckerem EMG 81, ovládanými pětipolohovým přepínače a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony. Veškeré kovové součásti jsou provedeny v černém chromu.

LTD Cult ’86 bude poprvé oficiálně představen na nadcházejícím hudebním veletrhu NAMM v americkém Anaheimu, kde firma předvede i další signované nástroje z modelové řady 2017, postavené např. pro Billa Kellihera z Mastodon, kytaristu Korn Briana Welche, Larse Frederiksena z punk rockových Rancid nebo basistu trashmetalových ikon Anthrax Franka Bella.

Tagy LTD LTD Cult ’86

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY