Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Line 6 dal nahlédnout do firemní sbírky klasických vintage aparátů

Podobně jako velká část firem, věnujících se modelingu reálných zesilovačů, vlastní i společnost Line 6 rozsáhlou sbírku klasických kytarových a basových aparátů, které sloužily či doposud slouží jako zvukové předlohy k vývoji jejich virtuálních sourozenců, jež můžeme najít v multiefektech a plug-inech této americké značky, patřící v současnosti pod koncern Yamaha. U Line 6 se o arzenál mnohdy raritních zesilovačů a komb stará designer Ben Adrian, který vás provede krátkým videem demonstrujícím především vintage kousky z dílen známých výrobců.

Najdeme zde téměř všechny verze ikonické řady Marshall Super Lead, jejich nástupce Marshall JCM 800, staré „tweed“ a „blackface“ Fendery, hlavy Hi-watt, kufříkové kombo Gibson z roku 1939, sérii letitých komb Vox z počátku šedesátých let, tedy ještě z doby před integrací obvodu Top Boost, nechybí zástupci značky Orange, butikový zesilovač Route 66 a box firmy Dr. Z, aparáty Ampeg, Divided by 13, tranzistorový Roland Jazz Chorus atd.

Součástí Adrianovy práce je udržovat tuto sbírku v provozuschopném stavu, což mimo jiné znamená vytáhnout jeden nebo dva zesilovače týdně, zahrát si na ně a zajistit jejich funkčnost. „Když jsem byl malý, chtěl jsem být vědcem nebo hudebníkem. A teď mám tuhle práci, kde mohu být vlastně obojím. Můžu se hrabat v aparaturách a zjišťovat, jak věci zní a jak se dané obvody chovají. Zjišťovat, proč se hráčům líbí jejich zvuk nebo proč některé kytary a zesilovače spolu fungují tak dobře,“ říká Adrian.

Tagy Line 6

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY