Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.07.2019 - 00:01

Limitovaná edice PRS SE Custom 24 Laurel Burl

Populární model kytary SE Custom 24 z produkce korejské pobočky společnosti Paul Reed Smith se dočkal další limitované edice, kterou je tentokrát speciální řada PRS SE Custom 24 Laurel Burl. Novinka se od standardní edice odlišuje především další vrstvou topu z exotického dřeva laurel s výraznou obláčkovou kresbou, dodávající tomuto nástroji luxusní vzhled.

Výrobce použil u daného modelu v podstatě sendvičovou konstrukci korpusu, protože zachoval nejen mahagonovou základnu těla, ale i horní javorovou desku, na níž je teprve nalepen celistvý plát laurelové dýhy. Díky přítomnosti javorového segmentu tak tón stále disponuje dostatečně brilantním tónem a rychlým atakem.

Mahagonový krk s plošším profilem Wide Thin nese hmatník z poctivého palisandru o radiusu 10 palců, který je osazen 24 jumbo pražci, typickými značkami ve tvaru letících ptáků a hrany jsou chráněny lemovkou v barvě slonové kosti. Hardware sestává z firemního patentovaného vibrata tvořeného lisovanou základnou s šesti kotvícími šrouby a masivními kameny, ladění zajišťují celokovové strojky PRS s niklovaným povrchem.

Zvukovou flexibilitu poskytuje dvojice humbuckerů PRS 85/15 S s odkrytými cívkami ve stylu zebra. Snímače jsou ovládány společným potenciometrem hlasitosti, tónovou clonou s integrovaným push/pull rozepínáním cívek a třípolohovým páčkovým přepínačem.

Limitky z kolekce Paul Reed Smith SE Custom 24 Laurel Burl ročníkové řady 2019 jsou dodávány v transparentním laku Vintage Sunburst a v celosvětové distribuci se objeví maximálně 1 500 kusů. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena okolo hranice 900 dolarů včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy Paul Reed Smith PRS PRS SE Custom 24 Laurel Burl
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY