Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 12.06.2019 - 00:01

Limitovaná edice PRS CE 24 Smokeburst LTD

Po speciální sérii korejských kytar PRS SE Custom 24 Roasted Maple si vzala firma Paul Reed Smith na mušku modelovou řadu CE 24 z produkce marylandské centrály značky. Nabídku této edice výrobce posílil o exkluzivní kolekci Smokeburst Limited v pěti netradičních odstínech a povrchovým nitro lakem se saténovou úpravou.

Dostupná mají být transparentní barevná provedení Faded Purple Smokeburst, Faded Grey Black Smokeburst, Faded Jade Smokeburst, Faded Fire Red Smokeburst nebo Faded Blue Smokeburst. Nástroje jsou určeny výhradně pro evropský trh, kde se objeví pouze 200 kousků.

Na mahagonové základně korpusu je nalepen top tvořený dvěma pláty výběrového javoru s plamínkovou kresbou, javorový krk se subtilnějším profilem Pattern Thin a delší patkou je zapuštěn poměrně hluboko do masivu těla a připevněn čtveřicí vrutů. Toto konstrukční řešení společně s materiálem použitým pro stavbu krku, dodává tónu rychlejší atak, frekvenčně brilantnější projekci a twang blízký kytarám Fender.

Původní palisandr, který je stále chráněn environmentální smlouvou CITES, byl u hmatníku o radiusu 10 palců nahrazen ebenem, do něhož je zasazeno 24 jumbo pražců a polohové značky s ptačími intarziemi. Menzura činí 63.5 cm a nultý pražec má šířku 42.8 mm.

Elektroniku tvoří kobylkový humbucker PRS 85/15 Treble a krková varianta 85/15 Bass, snímače jsou ovládány třípolohovým páčkovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou s push/pull rozepínáním cívek. Struny kotví ve firemním vibratu se šesti vruty a ladění obstarávají odlehčené uzamykatelné strojky PRS LML.

Ceny amerických limitek ze série Paul Reed Smith CE 24 Smokeburst se nemají lišit od klasických verzí tohoto typu nástroje, jehož cena se v českých obchodech pohybuje pod hranicí 60 000 Kč včetně kvalitního polstrovaného pouzdra.

Tagy Paul Reed Smith PRS PRS CE 24 Smokeburst LTD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY