Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.01.2022 - 00:01

Limitka PRS SE Santana Abraxas 50th Anniversary

Kytarista Carlos Santana, jeden z vůbec prvních firemních hráčů společnosti Paul Reed Smith, vydal před půlstoletím přelomové album Abraxas, které ovlivnilo celé generace muzikantů a podnítilo masový zájem o rockovou hudbu s latinskoamerickými prvky. V rámci tohoto výročí se marylandská firma rozhodla připravit speciální model PRS SE Santana Abraxas 50th Anniversary Limited Edition, jehož výrobu si vzala na starost asijská pobočka značky.

Mahagonovou základnu korpusu v přírodním laku doplňuje klenutý javorový top s černým podkladem a grafikou „Abraxas 50“ odkazující na obal zmíněného alba. Krk, lepený z jednoho kusu mahagonu, je opatřen masivnějším profilem Wide Fat a nese palisandrový hmatník osazený 24 jumbo pražci a tradičními „ptačími“ pozičními značkami.

Stejně jako u Santanovy originální signatury byla zvolena lehce zkrácená menzura o délce 24.5 palců (622 mm), struny kotví v patentovaném PRS vibratu s lisovanou základnou, uchycenou k tělu pomocí šesti vrutů, a do hlavice v transparentní úpravě jsou vsazeny firemní ladicí strojky. Veškeré kovové komponenty mají niklovaný povrch.

Zvuk přenáší dvojice humbuckerů PRS Santana "S" Treble / Bass s černými odkrytými cívkami, přímočaré ovládání sestává z třípolohového páčkového switche, spoolečné hlasitosti a tónové clony. Model Paul Reed Smith SE Santana Abraxas 50th Anniversary Limited Edition bude vyroben v sérii čítající 1000 kusů, oficiální česká cena byla nastavena pod hranicí 17000 Kč, včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

Nástroj nepřímo navazuje na starší limitovanou korejskou kolekci (200 kusů) PRS SE Santana Abraxas v barvě Trans White, postavenou ve stylu singlecutu PRS SE One a vybavenou jednoduchou wraparound kobylkou, želvovinovým pickguardem a jedním kobylkovým single coilem P-90.

„Santanova deska Abraxas je albem, které mi změnilo život. Skladby, zvuková kvalita nahrávky, výjimečné hráčské výkonu i propracované groovy mně pomohly formovat mou lásku k hudbě a způsob, jakým hraji. Pomáhat uctít tento okamžik s Carlosem je pro nás radost,“ řekl šéf společnosti PRS Paul Reed Smith.

Tagy Paul Reed Smith PRS SE Santana Abraxas 50th Anniversary
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY