Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytary a basy Squier ze série Classic Vibe 2019

Asijská společnost Squier, která pro mateřský Fender produkuje finančně dostupné nástroje, představila inovovanou kolekci kytar a baskytar Classic Vibe řady 2019, zahrnující celkem 12 modelů. Kytary Mustang, Jazzmaster a basy Jazz Bass či Precision konstrukčně vycházejí z designu 60. let, Stratocastery, Telecastery, Jaguar a pětistrunný Jazz Bass V jsou inspirovány Fendery ze 70. let a nechybí ani netradiční Classic Vibe Bass VI s prodlouženou menzurou a laděním posazeným o oktávu níže než je tomu u standardních kytar.

Nástroje dostaly zbrusu nové typy singlových snímačů s Alnico magnety, které byly koncipovány s ohledem na klasický fenderovský vintage sound charakteristický zvonivými výškami a detailní artikulací, Stratocastery HSS disponují navíc kobylkovým humbuckerem Wide Range, Telecastery budou dostupné v konfiguracích SH i HH (modely CV a Thinline) a Jazzmaster CV '60s je vybaven dvojicí singlů P-90.

Pohodlné krky se subtilnějším profilem Modern-C mají lesklou povrchovou úpravu, hmatníky z javoru nebo laurelu o radiusu 9.5 palce nesou středně silné pražce, topol použitý pro stavbu korpusů většiny kytar je zvukově blízký klasické olši a tvar hlavice i font loga ctí u daných verzí předlohy z 60. a 70. let.

Tradičně pojaté Jazz Bassy nabídnou kromě čtyř a pětistrunného provedení také bezpražcovou variantu a JB CV '70s poskytne díky javorovému tělu lehce odlišný sound s preciznější projekcí vyšších frekvencí. Korpusy všech nástrojů jsou kryty odolným polyuretanovým lakem, hardware má niklovanou úpravu a vybrané modely mají být dostupné také v levorukém provedení.

Nová edice Squier Classic Vibe 2019 obsahuje následující modely a výrobce už uvedl i oficiální ceny určené pro evropský trh:

Classic Vibe `60s Mustang – 419 eur
Classic Vibe `60s Jazzmaster – 449 eur
Classic Vibe `60s Jazz Bass – 439 eur
Classic Vibe `60s Precision Bass – 439 eur
Classic Vibe `70s Stratocaster – 439 eur
Classic Vibe `70s Stratocaster HSS – 439 eur
Classic Vibe `70s Telecaster Deluxe – 439 eur
Classic Vibe `70s Telecaster Custom – 439 eur
Classic Vibe `70s Telecaster Thinline – 439 eur
Classic Vibe `70s Jaguar – 449 eur
Classic Vibe `70s Jazz Bass V – 439 eur
Classic Vibe Bass VI – 499 eur

Tagy Squier Squier Classic Vibe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY