Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.08.2018 - 09:00

Trojice Jazz Bassů z edice Squier Contemporary

K humbuckerové sérii kytar z letošní edice Squier Contemporary přibyla trojice modelů baskytar tvořená pasivní verzí s označením Contemporary Jazz Bass, modelem Contemporary Active Jazz Bass HH osazeným aktivním obvodem se snímači SQR a jeho pětistrunnou variantou Contemporary Active Jazz Bass HH V.

Pasivní Squier Jazz Bass má topolový korpus kombinovaný s javorovým krkem s moderním C-profilem a hmatník z jihoasijského mandlovníku Indian Laurel o radiusu 12 palců je osazen 20 středně silnými pražci. Basa disponuje dvěma single coilovými snímači ovládanými samostatnými hlasitostmi a celkovým masterem.

Tělo obou modelů Active Jazz Bass je vyrobeno z jasanu, pro krk i hmatník byl použit javor, radius, počet pražců i profil jsou identické jako u předchozí verze a společná je i klasická menzura 34 palců. Dvojice humbuckerů SQR s keramickými magnety je doplněna firemní aktivní elektronikou napájenou 9V baterií s ovladači hlasitosti a tónové clony, potenciometr Blend volí poměr mezi snímači a nechybí dvoupásmové korekce.

Hardware sestává u všech variant z kobylek typu Standard, otevřenými ladicích strojků s třílistými rondely a kulatých srážečů strun, nulté pražce jsou ze syntetické kosti, kovové komponenty mají chromovaný povrch (JB – stříbřitý, JB Active – černý) a podobně jako u celé řady Contemporary jsou hlavice ve stejném barevném odstínu jako korpusy.

Oficiální evropská cena byla u Squieru Contemporary Jazz Bass v úpravách Ocean Blue Metallic Dark a Metallic Red nastavena na 405 eur, Contemporary Active Jazz Bass HH v provedeních Flat Black nebo Flat White vyjde na 485 eur a pětistrunný JB HH V v černém laku pořídí případný zájemce za cca 500 eur.

Tagy Squier Contemporary Squier Fender Jazz Bass
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY