Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: amazon.com
Jan Hamerský - Po, 05.11.2018 - 09:00

Fender Squier Vintage Modified Telecaster Deluxe: laboratorní pokus

Squier už dávno není synonymem pro druhořadé Fendery. Jejich nejvyšší řady, třebaže mají od originálu lehce odlišný charakter zvuku, se úrovní zpracování často vyrovnají o dva až čtyři tisíce dražším Mexikáncům. Samozřejmě to neplatí se stoprocentní zárukou. Za výjimku z pravidla lze považovat Fender Squier Vintage Modified Telecaster Deluxe MN BK.

Testovaný kus nebyl v právě nejlepším stavu, ale to lze stěží přičítat výrobci. Cena těsně pod desítkou, hmatník suchej jak arizonské prérie a potrhané ochranné plastové fólie. Zájem byl na rozdíl od individuálních rozpočtů nebo ohledů velký a je to pochopitelné. Hlava s pevným lazením korunuje krk, který je pěkný, poměrně rychlý a pohodlný, třebaže o jeho vlivu na výsledný zvuk se nejspíš nepřestanou vést vášnivé spory. Nedře ani typická kobylka. Jen ta horní hrana těla tlačí, ale taková telátka zkrátka jsou. Slovy Opráskú: „Sestim smiř“.

Dva tovární humbuckery však spíš než k tradici mají blíž k rouhání, třebaže první Telecaster skutečně vznikl jako jednoduchá platforma pro testování snímačů. Předělat tele, ještě k tomu s lipovým tělem, na elpíčko je i tak mírně řečeno hodně odvážný tah. Pokud ale přistoupíte na to, že jste si do nástrojového parku nasadili pěkně nenažraný kus dobytka, nástroj zní překvapivě příjemně. Jenže málo platné, chtělo by to hmotnější dřevo. Pro srovnání, Squier Classic Vibe Telecaster 50’s MN VB s ikonickou sestavou dvou singlů, z toho jedním zkoseným, řve jak kráva. Krev není voda a borovice zase lípa. Šeredný nezvyk je stejně tak držet v ruce tele, který je oblíbený právě pro svou jednoduchou, s dvakrát tolik poťáky a switchem nahoře.

Fender Squier Vintage Modified Telecaster Deluxe MN BK je nástroj zajímavý nanejvýš pro hráče váhajícího mezi Telecasterem a Les Paulem a ani těm nenabídne uspokojivé rozhřešení. V dané cenové relaci jsou pro mě daleko zajímavější alternativou nižší řady robustnějších Chapmanek.

Tagy Squier Fender Squier Vintage Modified Telecaster Deluxe MN BK

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY