Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.08.2019 - 00:01

Kytarová retro reedice Squier Starcaster

Firma Squier uvedla na trh inovovanou řadu kytar z edice Starcaster, kterou mateřská značka Fender začala vyrábět v sedmdesátých letech. Stylovou retro reedici s konstrukčními prvky odkazujícími na pololubové nástroje Gibson tvoří trojice modelů Starcaster Classic Vibe, Starcaster Contemporary Active a ekonomická série Starcaster Affinity.

Společnými rysy celé kolekce jsou pololubové korpusy z laminovaného javoru, dvojice humbuckerů, šroubované javorové krky s C-profilem a netradičním tvarem hlavice, hmatníky ze stejného materiálu o radiusu 9.5 nebo 12 palců osazené 22 pražci medium jumbo, nulté pražce z kosti nebo směsi PPS o šířce 42 mm, struník typu stopbar kombinovaný s pevnou kobylkou tune-o-matic a menzura 25.5 palce.

Starcaster Classic Vibe s krémovými lemovkami hran těla a F výřezů je osazen dvojicí humbuckerů Fender Wide Range v kovových krytech ovládaných samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami a třípolohovým páčkovým switchem. V nabídce se objeví barevná provedení 3-Color Sunburst, Natural a Walnut.

Finančně vstřícná edice Starcaster Affinity vynechává ozdobné výložky F klíčů, lemování hran je v černém provedení, zvuk přenášejí dva humbuckery Squier Standard s odkrytými cívkami a jednodušeji koncipovaná elektronika sestává ze společné hlasitosti, clony a třípolohového přepínače. K dispozici budou varianty 3-Color Sunburst, Black, Candy Apple Red a Olympic White.

Moderněji koncipovaný Starcaster Contemporary Active je vybaven černě chromovaným hardwarem, hmatníkem s plošším radiusem 12 palců a plnou přední rezonanční deskou, eliminují vznik zpětné vazby při vyšším zkreslení. Silnější humbuckery Squier SQR s keramickými magnety doplňuje aktivní elektronika a ovládání je identické jako u verze Affinity. Na výběr mají být barevné odstíny Flat Black, Ice Blue Metallic nebo Surf Green.

Oficiální ceny se v případě amerického trhu pohybují okolo 300 dolarů za model Squier Starcaster Affinity a cca 400 dolarů za verze Starcaster Classic Vibe a Starcaster Contemporary Active.

Tagy Squier Squier Starcaster Classic Vibe Squier Starcaster Contemporary Active Squier Starcaster Affinity
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY