Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarista Pearl Jam ukončil turné devastací svého gearu

Dlouho očekávaná evropská letní šňůra Pearl Jam sice z důvodu zdravotních obtíží frontmana Eddieho Veddera musela vynechat vystoupení ve Vídni i v pražské O2 Areně (22. 7.), ale o tři dny později grungeové legendy alespoň odehrály závěrečný koncert turné v amsterdamském Ziggo Dome. V průběhu finálového večera se parta muzikantů, doplněná bývalým kytaristou Red Hot Chili Peppers Joshem Klinghofferem, do toho opřela s takovým zápalem, že létaly třísky. A to doslova.

Během posledního songu v podobě coververze skladby Rockin' In The Free World od Neila Younga se kytarista Mike McCready rozohnil natolik, že začal devastovat svůj pódiový gear. Demolici nastartoval ničením zesilovače Rola Lead 100 Custom s pomocí několika úderů Stratocasterem Sunburst, poté aparát i s boxem Marshall 4x12 B shodil z podstavce a následně Strat (patrně Custom Shop z roku 2021 za 15000 dolarů) rozmlátil o pedalboard – prostě poctivě odvedená práce ve stylu Petea Townshenda z The Who. Celou akci zachycuje přiložené video pořízené jedním z návštěvníků amsterdamského koncertu.

Tagy Pearl Jam Mike McCready

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY