Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

3rd Secret: projekt členů grungeových legend

Basista Nirvany Chris Novoselic oslovil bývalého kytaristu kapely Soundgarden Kima Thayila a jeho souputníka bubeníka Matta Camerona, který stejný post zastává také v domovských Pearl Jam, a výsledkem je nová supergroup 3rd Secret, kde průkopníky grunge doplňují klávesista Erik Friend, kytarista Bubba DuPree a zpěvačky Jennifer Johnson a Jillian Raye. Parta sedmi muzikantů vydává své eponymní debutové album, jemuž předchází singl I Choose Me s typickým autorským rukopisem Kima Thayila, jenž se ve skladbě podělil o dvousólo s DuPreem, působícím předtím např. v hardcoreových Void.

Na konečné podobě prvního vydaného tracku má zásadní podíl také zvukař Jack Endino, který album i míchal. Endino je v žánru grunge jako doma, což potvrzují jeho mnohaleté zkušenosti, kdy stál u zrodu celého hnutí – nahrál např. album Bleach od Nirvany, EP Screaming Life od Soundgarden a v době rodící se seattleská scény spolupracoval s kapelami jako Mudhoney, Tad nebo Green River. Album 3rd Secret by mělo být kromě klasických nosičů samozřejmě dostupné také na digitálních platformách.

Tagy 3rd Secret Nirvana Soundgarden Pearl Jam

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY