Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Út, 07.04.2020 - 09:00

Kultura doma: konec chaotické změti streamovaných akcí?

Velké ambice má nově vznikající streamovací platforma Kultura doma. Napomoci kulturní scéně, která byla nucena se kvůli koronavirové krizi přesunout na obrazovky počítačů, by realizátoři tohoto neziskového projektu chtěli tím, že sjednotí různorodá kulturní představení a umělecké počiny do jednoho katalogu s možností zhlédnutí v živém přenosu. Provoz platformy bude oficiálně zahájen 12. dubna 2020, zapojit se už teď můžete prostřednictvím tohoto odkazu.

Záměr webové platformy ​Kultura doma je usnadnit divákovi orientaci v aktuálním kulturním dění na jednom přehledném místě. Zároveň chce umožnit umělcům a institucím jednoduše na svá představení vybírat vstupné: 15 % z vybraných prostředků poputuje na účet Českého červeného kříže na pomoc s bojem proti koronaviru. „Projekt jsme vymysleli teprve 1. dubna, takže rychlost je opravdu dost zběsilá. V tuto chvíli jsme ve fázi příprav formálního rámce, s konkrétní dramaturgií začneme v průběhu týdne,“ říká hlavní produkční projektu Sára Herrmannová.

Kulturadoma.cz

Nápad vytvořit jednotnou webovou platformu pro kulturu vznikl z iniciativy Mikoláše Belece, hlavního softwarového architekta projektu Kultura doma: „Po úspěšném spuštění webu Nakup bezpečně, na kterém jsme se podíleli, jsme se rozhodli naše aktivity zaměřit na kulturní dění a vytvořit stránku, co jednoduše a přehledně mapuje současnou uměleckou tvorbu v online sféře,“ dodává.

Platforma ​Kultura doma bude volně přístupná všem umělcům, divadlům, spolkům a dalším, kteří chtějí streamovat své kulturní představení veřejnosti, ať už zadarmo nebo zpoplatněně. Výše zmínění projdou jednoduchou registrací, naplánují konkrétní událost, nastaví cenu vstupenky a posléze přes platformu spustí živý přenos. Vzhledem k širokému dramaturgickému záběru jsou vítání jak velmi známí interpreti hlavního proudu, tak i osobnosti alternativních scén. Pro diváka tak bude platforma jakýmsi katalogem probíhajících a nadcházejících živých přenosů hudby, divadel, DJs, přednášek a dalšího obsahu. Cílem je udržitelnost projektu i po odeznění krize. Držíme palce.

Tagy streaming Kulturadoma.cz koronavirus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY