Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kondenzátorový velkomembránový mikrofon Audix A231

Značka Audix, americký výrobce studiové audio techniky, rozšířila své produktové portfolio o kvalitní kondenzátorový velkomembránový mikrofon A231. Model, primárně koncipovaný pro náběr vokálů a akustických nástrojů, je určen především do profesionálních studií, čemuž odpovídá kvalita projevu s hřejivým zvukovým témbrem, nadstandardními dynamickými vlastnostmi a schopností detailně zachytit nejjemnější nuance zaznamenávaného zdroje.

Základem A231 je kapsle o průměru 33 mm s membránou vyrobenou ze speciální tepelně upravené fólie s precizně kalibrovanou tenzí a pozlaceným povrchem tvořeným vrstvou o síle 3.4 mikronu a průměru 29 mm. Výsledkem je o 25 procent větší účinná plocha membrány ve srovnání s kapslí typického velkomembránového mikrofonu. A231 se může pochlubit také výjimečně konzistentní kardioidní směrovou charakteristikou s dostatečným potlačením okolních zvuků mimo danou osu.

Za duální ochrannou mřížkou z ocelové síťoviny jsou minimalizovány akustické odrazy a difrakce, což přispívá k transparentnímu snímání zvuku. Vnitřní shock mount izoluje kapsli od mechanických vibrací, čímž odpadá nutnost použití objemného externího držáku. Vlastní řízení impedance mezi kapslí a obvody zajišťuje stabilní a spolehlivý výkon v různých podmínkách i aplikacích.

Nízkošumový mikrofon s klasickým XLR konektorem vyžaduje fantomové napájení 48V, frekvenční odezva je dána mantinely 20 Hz až 20 kHz, dynamický rozsah činí 128 dB a maximální hladina akustického tlaku SPL dosahuje hodnoty 140 dB, takže A231 je schopen nasnímat i bicí soupravu a další perkusivní nástroje. Robustnímu hliníkovému tělu v černém laku dodává určitý punc elegance pozlacený mosazný pásek.

Oficiální cena modelu Audix A231 o hmotnosti 330 g se v případě americké části trhu pohybuje okolo hranice 950 dolarů. Součástí balení je měkké převozní pouzdro se zipem (typ POUCHAXSM) a odolný nylonový držák DCLIP na stojan. Výrobu mikrofonu obstarává centrála v oregonském Wilsonville.

Tagy Audix Audix A231

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY