Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.07.2021 - 00:01

Všesměrový kondenzátorový mikrofon Audix A127

Americká značka Audix uvedla na trh kompaktní kondenzátorový mikrofon A127, určený k zachycení nejjemnějších detailů akustických nástrojů a dalších zvukových zdrojů. Flexibilní A127, poprvé představený na loňském zimním veletrhu NAMM, je podle výrobce vhodný pro studiové nahrávání, broadcasting, filmovou produkci, zvukový design či podobné aplikace, a lze jej využít také jako referenční mikrofon.

Kondenzátor s mosazným tělem potaženým niklovou vrstvou je založen na předpolarizované půlpalcové kapsli vyrobené z kovové fólie (Type 1 – norma IEC 61094-4) a má všesměrovou charakteristiku, což je ideální pattern, pokud chcete zachytit nejen samotné nástroje, ale také prostorovou složku. Audix doporučuje mikrofon pro nahrávání orchestrů, smyčcových a dechových nástrojů nebo sborů, ale také pro akustickou kytaru, perkuse nebo klavír.

Dvojice A127 je vhodná i pro stereofonní nahrávky a jako další použití zmiňuje výrobce záznam ve středním a vzdáleném poli. Mikrofon nabízí frekvenční odezvu 10 Hz až 20 kHz, dynamický rozsah dosahuje 133 dB, maximální hodnota SPL je dána limitem 140 dB, poměr signálu k šumu je 88 dBA a citlivost činí 28 mV / Pa @ 1 kHz.

Kvalitně navržené obvody disponují nízkým zkreslením .004% / 94 dB SPL (1.0% / 140 dB SPL) a díky precizně vyladěné velmi tenké membráně o síle pouhých 3 mikronů dosahuje mikrofon výjimečně přesné a stabilní odezvy s ultra nízkým vlastním šumem 7 dBA. Integrovány jsou pozlacené izolační štíty eliminující vnější rušení a kapacitní vazbu.

Mikrofon je osazen XLR konektorem, pro provoz je vyžadováno fantomové napájení 48V (+/- 4 V, 3 mA) a všechny mechanické součásti jsou vyráběny v oregonském Wilsonville. Oficiální cena modelu Audix A127 o rozměrech 19 x 122 mm a hmotnosti 123 g se pohybuje okolo 56000 Kč. V balení najde uživatel také nylonové převozní pouzdro, úchyt D-Clip a windscreen WSA127.

Tagy Audix Audix A127

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY