Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 26.12.2016 - 00:01

Bezdrátový systém Samson AirLine 88 Guitar

Řada bezdrátových systémů Samson série AirLine 88 se rozrostla o model AirLine 88 Guitar. Jak název předjímá, je určený pro použití s kytarou, basou a také dalšími elektronickými strunnými nástroji. Základem setu je osvědčený půlrackový receiver CR88 doplněný malým vysílačem AG8, jenž se zapojí přímo do výstupu nástroje a odpadá tak nutnost použití mnohdy nepříliš pohodlného bodypacku.

Přijímač CR88 pracuje v pásmu UHF, nabízí volbu 16-ti kanálů fungujících na frekvencích v rozmezí 470 až 865 MHz, frekvenční rozsah se pohybuje od 50 Hz do 15 kHz, zvládá současný provoz až 8 stanic v jednom pásmu a technologie True Diversity minimalizuje výpadky signálu a eliminuje nežádoucí šum.

Čelní panel s dvojicí výklopných antén je osazen potenciometrem hlasitosti, sedmisegmentovým displejem zobrazující číslo aktivovaného kanálu, třemi indikačními diodami (Ready, Peak a IR) a tlačítky Select a Power. Zadní strana je vyhrazena pro konektor 15V adapteru, balancovanému XLR výstupu plus klasické jackové zdířce.

Vysílač AG8 disponuje přímým i lomeným napojením jacku, takže jej lze použít pro nástroje s různým typem výstupu (Stratocaster, Les Paul atd.) a na boku najdeme indikační diodu včetně dvou přepínačů funkcí Power/Mute/On. Dosah činí až 75 m a transmitter je napájen jednou tužkovou AA baterií zajišťující provoz po dobu asi 12 hodin.

Bezdrátový systém Samson AirLine 88 Guitar je stejně jako zpěvová varianta AirLine 88 Headset (viz video) profesionální zařízení se špičkovými parametry, takže pokud se chcete oprostit od kabelu a oceníte nadstandardní možnosti tohoto systému, tak novinku od Samsonu určitě vyzkoušejte. Modely Airline jsou už dostupné i na českém trhu, kde nástrojová varianta vyjde na cca 7 900 Kč. V balení najdete kromě vysílače CR88 a transmitteru AG8 také adapter a příslušenství pro upevnění receiveru do racku.

Tagy Samson Samson AirLine 88 Guitar

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY