Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kondenzátorový mikrofon Rode NT-USB Mini

V roce 2014 uvedla společnost Rode na trh kondenzátorový mikrofon NT-USB, který do segmentu USB produktů přinesl osvědčenou studiovou kvalitu klasických mikrofonů tohoto australského výrobce. Nyní přichází další logický vývojový krok: kompaktní model NT-USB Mini s příznivým poměrem cena/výkon, nabízející flexibilitu a v dané kategorii nadstandardní parametry. Novinka je určena jak pro nahrávání zpěvu nebo nástrojů, tak pro podcasting, gaming a příbuzné aktivity.

Základ tvoří kondenzátorová kapsle s kardioidní směrovou charakteristikou, integrován je pop filtr a RF stínění, frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 20 Hz až 20 kHz, maximální hladina SPL je dána hodnotou 121 dB a převodníky pracují s rozlišením 24-bit/48kHz.

NT-USB Mini je vybaven sluchátkovým zesilovačem s minijackovým výstupem a potenciometrem hlasitosti pro monitoring s nulovou latencí. Port USB-C zajišťuje přímé propojení s počítačem bez nutnosti instalace ovladačů a systém je kompatibilní s platformami Mac i Windows (W10/OS 10.12 a vyšší).

Mikrofon o rozměrech 142 x 54.5 x 90 mm má robustní ocelovou konstrukci doplněnou prvky z nylonové směsi a odnímatelný magnetický stojánek je napojen na výkyvný držák umožňující nastavení v úhlu 360 stupňů a montáž na klasický či ramenový stojan.

Oficiální cena všestranného kondenzátorového mikrofon Rode NT-USB Mini byla v případě americké části trhu nastavena na 99 dolarů, součástí balení je USB kabel a stojanový adapter.

Tagy Rode Rode NT-USB Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY