Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kondenzátorový mikrofon Austrian Audio OC16

S modelem OC16 představuje společnost Austrian Audio zcela nový velkomembránový mikrofon řady „Open Condenser“, nabízející nadstandardní zvukovou kvalitu za přístupnou cenu. Transparentní a přirozený zvuk pozitivně hodnocených mikrofonů řady OC je výsledkem kombinace patentované kapsle typu CKR a technologie Open Acoustics, vyvinuté touto agilní vídeňskou značkou.

Austrian Audio OC16, osazený novou jednomembránovou ručně vyráběnou a pečlivě testovanou kapslí CKR6 s konstrukcí využívající průmyslovou keramiku, je mimořádně flexibilní mikrofon, který lze použít k ozvučení či záznamu nejrůznějších nástrojů od bicích přes akustické či elektrické kytary, baskytary, klavíry, dechové a smyčcové nástroje až po vokály.

Zmíněný systém Open Acoustics pomáhá eliminovat různé interference, jako jsou interní stojaté vlny nebo nežádoucí akustické odrazy, a dalším důležitým konstrukčním prvkem je způsob uchycení zmíněné kapsle, která je uvnitř zavěšena na třech odpružených bodech, což výrazně snižuje mechanický hluk. Díky tomu lze OC 16 např. pověsit přes kytarový box bez nutnosti instalovat mikrofon na stojan, což u velkomembránových kondenzátorů nebývá zvykem.

Zvolené koncepci odpovídá vysoce přesná kardioidní směrová charakteristika, na robustním plochém celokovovém těle najdeme posuvný přepínač analogového high-pass filtru (0, 40, 160 Hz druhého řádu), citlivost je dána hodnotou 11 mV/Pa, frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 20 Hz – 20 kHz, maximální úroveň SPL dosahuje limitu 148 dB a impedance činí 275 ohmů.

Všestranný kondenzátorový mikrofon OC16 z produkce Austrian Audio s proudovým odběrem cca 2.2 mA je samozřejmě napájen fantomem +48 V a připojení obstarává XLR konektor. Kvalitativně i finančně zajímavá verze o rozměrech 157 x 66 x 34 mm a hmotnosti 335 g je na evropském trhu dostupná za necelých 350 eur. Uživatel dostane v balení také měkké převozní pouzdro, pružný pavouk a držák na stojan.

Tagy Austrian Audio Austrian Audio OC16

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY