Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 01.11.2022 - 00:01

Austrian Audio OD303: vokální mikrofon za vstřícnou cenu

„Maximální výkon za atraktivní cenu“ – pod tímto sloganem uvedla rakouská společnost Austrian Audio na trh nový vokální mikrofon s označením OD303, jenž je určen především pro pódiové využití. Podle slov výrobce nemá „vyvážený, otevřený, ale zároveň silný zvuk tohoto modelu v dané cenové kategorii konkurenci“.

Vídeňský výrobce zároveň tvrdí, že díky své robustní konstrukci vydrží OD303 bez problémů každodenní používání ve zkušebně i náročný život na turné. Tělo z tlakového odlitku je téměř nezničitelné a mikrofon skvěle padne do ruky, což jsou pro pódiový mikrofon nezanedbatelné vlastnosti.

OD303 používá patentovanou firemní technologii Open Acoustic, která poskytuje optimálně tvarovanou superkardioidní směrovou charakteristiku v širokém frekvenčním pásmu s vynikající stabilitou projevu a rezistencí proti zpětné vazbě. Zvuk negativně neovlivňuje dokonce ani široce používaná technika držení mikrofonu v blízkosti hlavové mřížky, což ocení nejen zvukaři.

Použita byla v této produktové třídě nepříliš často vídaná duální kapsle (Austrian Audio ODC50) výrazně snižující manipulační hluk a pódiové vibrace při nízkých frekvencích. Kromě toho je v hlavici instalován interní 3D pop difuzor, redukující na minimum nechtěné rázy způsobené explozivními hláskami, jako jsou např. „T“ a „P“.

Frekvenční odezva se pohybuje v mantinelech 35 Hz – 16 kHz, citlivost je dána hodnotou 1.8 mV/Pa a impedance činí  1200 ohmů. Dynamický vokální mikrofon Austrian Audio OD303 s celokovovým tělem o délce 194 mm a průměru 53 mm, vážícím 330 gramů, je samozřejmě vybaven klasickým XLR výstupem, uživatel najde v balení také stojanový adapter a měkké převozní pouzdro. Oficiální cena setu byla nastavena na 99 eur.

Tagy Austrian Audio Austrian Audio OD303

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY