Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Austrian Audio CC8: tužkový mikrofon s kapslí OCC7

Rakouská společnost Austrian Audio uvedla na trh malomembránový kondenzátorový mikrofon CC8 osazený kapslí OCC7, která je v dané třídě základem většiny mikrofonů Austian Audio. Kapsle OCC7, inspirovaná legendárním modelem AKG CK1, přináší všechny výhody této klasické konstrukce, ale v modernější podobě upravené tak, aby specifikace vyhovovaly dnešním požadavkům. Kromě samostatného mikrofonu značka nabízí i duální stereo set doplněný potřebným příslušenstvím.

Zmíněná kapsle je potažená zlatou vrstvou o tloušťce tří mikronů a membrána vyrobená polyethylenového naftalátu  je mnohem robustnější než konvenční alternativy z mylaru. Filtrační tkanina zaručuje konstantní kvalitu projevu, jenž se může pochlubit nízkým vlastním šumem (16 dB - A), působivou lineární frekvenční odezvou, kardioidní směrovou charakteristikou a vysokou dynamickou úrovní.

Kapsle OCC7, znějící podle slov výrobce přirozeně a otevřeně v celém spektru, nabízí hedvábně hladké středy i výšky, výsledný zvuk není nikdy příliš ostrý nebo drsný, a to ani při vysokých frekvencích či extrémních hlasitostech. Každá kapsle je ručně vyrobena ve Vídni, kde ve firemní anechoické komoře následně probíhá také měření a vyladění s maximální tolerancí +- 0.5 dB / 1 kHz.

Mikrofon CC8 je vhodný zejména pro nahrávky, kde je třeba reprodukovat rychlé přechodové jevy a zachytit prostorové informace bez nežádoucího zkreslení. Specialitou mikrofonu jsou záznamy různých akustických nástrojů – smyčců, dechů, žestí, bicích, ale také zpěvu, akustické kytary nebo piana, a CC8 samozřejmě zvládne i funkci overheadů.

Frekvenční rozsah činí 20 Hz – 20 kHz, maximální hladina SPL dosahuje hodnoty 156 dB, napájení je řešeno fantomem 48 V, integrován je přepínač hi-pass filtru druhého řádu 60 / 120 Hz, nechybí spínač pad s útlumem -10 dB a -20 dB, nevelký tubus má rozměry 140 x 23 x 23 mm a hmotnost je pouhých 160 g.

Česká cena kondenzátorového tužkového modelu Austrian Audio CC8 byla nastavena na cca 10200 Kč, v případě pořízení stereofonního setu za cca 20300 Kč dostane uživatel kromě dvou mikrofonů CC8 také dvojici mikrofonních klipů, stejný počet pop shieldů, stereo lištu s posuvnými jezdci a hliníkový kufřík.

Tagy Austrian Audio Austrian Audio CC8

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY