Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.11.2018 - 23:01

Kompaktní USB keyboard Akai MPK Mini Play

Akai Professional je výrobcem světově nejoblíbenějšího USB/MIDI kontroleru MPK Mini, jehož druhá generace MKII nyní dostává následovníka v podobě modelu MPK Mini Play. Novinka zachovává základní architekturu předchozí verze, ale má upravené ovládání, disponuje zvukovými bankami a také integrovaným zesilovačem s reproduktorem, což ji posunuje do kategorie malých, lehce přenosných keyboardů.

Na výběr je celkem 128 zvuků, 10 bicích kitů, kromě pětadvacetidílné klaviatury s funkcí velocity zde najdeme 8 podsvícených MPC padů (2 banky = 16 padů), červený čtyřcestný joystick, 4 encodery rozdělené do 2 bank umožňují v reálném čase ovládat 8 parametrů (filtrace, ekvalizer, chorus, revrb, resonance atd.) orientaci v presetech usnadňuje malý OLED displej, nechybí arpeggiator, posun v rozmezí 10 oktáv, tap tempo atd.

Konektivita sestává z USB portu, jackového vstupu pro sustain pedál a sluchátkové minijackové zdířky (zasunutý jack odpojí reproduktor), vedle níž je umístěn přepínač volící mezi USB nebo bateriovým napájením. Šachtu pro trojici tužkových AA článků najdeme na spodní straně šasi.

Akai MPK Mini Play spolupracuje s platformami Mac i Windows (systémy OS X 10.4.5 nebo W 7 a vyšší) a použít lze firemní aplikaci Mini Play Editor. Cena byla nastavena pod hranicí 130 dolarů včetně softwaru Akai VIP3.0 a licence pro DAW Reason Lite s 9 nástroji, 11 efekty a knihovnou obsahující 2GB loopů a samplů.

Tagy AKAI Akai MPK Mini Play
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY