Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.03.2021 - 10:00

Kompaktní akordeon HOHNER XS Adult

Německá značka HOHNER rozšířila nabídku kompaktních klávesových akordeonů řady XS o model HOHNER XS Adult, jenž je sice primárně určen především začínajícím hráčům, ale vzhledem k nevelkým rozměrům, ergonomickým tvarům, nízké hmotnosti a pohodlně nositelnému gig bagu může například jako cestovní nástroj dobře posloužit i pokročilejším akordeonistům.

Model s korpusem vyrobeným z odolného a lehkého plastu disponuje 21 klávesami v tónovém rozsahu h až g2, 15 basovými tlačítky pro levou ruku a vzduchovým tlačítkem. Ve složeném stavu, zajištěném pomocí převlečné gumové šňůry, má akordeon rozměry 28.5 x 14 cm. Hmotnost činí pouhých 2.9 kg, což představuje cca 60 procent váhy standardního akordeonu. Hrany záhybů měchu chrání kovové rohy.

Komfort hry a rychlé bezpečné uchycení nástroje na těle hráče obstarává inovovaný firemní systém Click 'n Play, sestávající z dvojice posuvných polstrovaných pásů s přezkami a kovovou koncovkou, která se jednoduše nasadí na zakulacenou rolnu vsazenou do horního panelu korpusu a plastové koncovky se zasunou do otvorů ve spodního segmentu.

Cena chromatického akordeonu HOHNER XS Adult v černém provedení kombinovaném s šedými a bílými prvky se na českém trhu pohybuje těsně pod hranicí 14800 Kč. Součástí dodávky je zmíněný systém Click 'n Play, nastavitelné nylonové madlo a kvalitní převozní pouzdro, které lze díky popruhům nosit jako batoh.

Společnost Hohner založil roku 1857 Matthias Hohner (původně hodinář), jenž v jihoněmeckém Trossingenu začal vyrábět zobcové flétny, foukací harmoniky, akordeony, banja, akustické kytary, mandolíny, ukulele apod. Ve 40. letech minulého století přibyla produkce elektromechanických klávesových nástrojů, poté se portfolio rozšířilo ve spolupráci s firmou Casio také o syntezátory.

Součástí široké nabídky byly i elektrické kytary včetně slavného modelu Hohner „Mad Cat“, jenž představoval jeden z neoblíbenějších Telecasterů zpěváka a multiinstrumentalisty Prince. Výrobky této tradiční značky, která až do druhé poloviny 80. let fungovala jako rodinný podnik, používá např. Bob Dylan, Stevie Wonder, Steven Tyler (Aerosmith) nebo jazzman Toots Thielemans.

Tagy Hohner HOHNER XS Adult
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY