Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.09.2020 - 00:00

Klasické kytary La Patrie se přejmenovávají na Godin Nylon Series

Nová produkce klasických kytar kanadské značky La Patrie byla v rámci rebrandingu zahrnuta do edice Godin Nylon Series, což potvrzuje i přesměrování webu. Nástroje se však i nadále budou vyrábět v továrně La Patrie ležící v provincii Quebec, takže kvalita zpracování i zvuku by u daných nylonových kytar měla být zachována v nezměněné podobě.

Z pohledu Godinu se nejedná o novou akvizici – značka La Patrie je už nějakou dobu součástí koncernu se sídlem v Montrealu, stejně jako výrobci kytar Seagull, Simon & Patrick, Norman, Art & Lutherie nebo společnost TRIC (Thermally Regulated Instrument Case), která vyrábí špičková nástrojová pouzdra z polypropylenu.

Řada Godin Nylon Series využívá ke stavbě kytar prvotřídní dřevo s výbornými rezonančními vlastnostmi, horní ozvučnice z výběrových materiálů procházejí tlakovými testy, mahagonové krky mají pohodlný pečlivě navržený profil, komfort hry navyšuje mírný poloměr hmatníku a na výběr je špičková elektronika optimalizovaná pro použití s nylonovými strunami.

Kolekce nabízí v současnosti celkem deset modelů počínaje finančně přívětivějšími edicemi Etude, Motif, Presentation nebo Concert včetně variant QIT se snímacím systémem, až po verze Collection či Arena s vlajkovou lodí Arena Pro CW s výřezem cutaway a elegantním transparentním lakem Bourbon Burst v lesklé úpravě.

Arena Pro CW disponuje nízkými mahagonovými luby a zadní deskou, top je vyroben z masivního smrku, krk nese téměř rovný hmatník o radiusu 24 palců ze směsi Richlite osazený 19 pražci a ořechem GraphTech širokým 50.8 mm, pro základnu kobylky byl vybrán palisandr a stylové firemní strojky mají převodový poměr 14:1.

Elektronika sestává z piezo snímače, senzoru a aktivního preampu B-Band Crescent II, jehož modul s kolečkovými ovladači hlasitosti, balance a přepínáním fáze je umístěn v ozvučnicovém otvoru. Cena včetně pouzdra se na českém trhu pohybuje okolo 26200Kč. Cenovky ostatních modelů startují na částce cca 15000 Kč.

Tagy Godin La Patrie Godin Nylon Series
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY