Přejít k hlavnímu obsahu
Kings Of Leon na When You See Yourself namalovali vlastní intimnější portrét než v předchozí dekádě | Foto: Sony Music
Kings Of Leon na When You See Yourself namalovali vlastní intimnější portrét než v předchozí dekádě | Foto: Sony Music
Martin Hošna -

Kings Of Leon nechávají všechny chmury světa za sebou

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Kings of Leon jsou dnes kapelou na míle vzdálenou od svého hipísáckého debutu, na němž uhranuli fanoušky The Strokes drnčivým jižanským rockem. Osmá studiová deska When You See Yourself pokračuje tam, kde předchozí The Walls končila. V působivém arénním rocku, který nechává chmury světa za sebou.

Novou kapitolu začali psát Kings Of Leon s hity Sex On Fire nebo Use Somebody z přelomové desky Only By The Night (2008). Arénově optimistickému zvuku jsou bratři Followillovi věrní i po více než deseti letech.

Jedenácti skladbám vévodí uvolněná atmosféra z dílny U2. Baladické prvky umocňují elektrické klávesy, jemný rytmus bicích je doplňován kytarovými funky prvky. Ezoterické syntetizátory podkreslují monotónní basovou linku. Vyprávění The Bandit o starém lovci odměn rozvijí hudební dobrodružství o kovbojích, zanechávající za sebou hravou energii a slušný tah na bránu. Frontman Caleb Followill se svým nakřáplým vokálem kouzlí  divy i v baladách Fairytale nebo Claire and Eddie, nabádá, aby svět konečně zpomalil v tiché milostné romantice, která mizí stejně rychle jako přichází. Nostalgií je prodchnutá Stormy Weather s bublající basovou linkou, nebo Golden Restless Age, kdy Kings of Leon dumají nad vlastní minulostí a chybami, jimiž si prošli. Své štěstí našli Followillovi v kruhu rodinném, což se stalo základem pro otvírák When You See Yourself, v němž Caleb již nepřepíná své vokální schopnosti, naopak s nimi pracuje, aby dosáhl kýženého něžného výsledku.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Kings Of Leon na When You See Yourself namalovali vlastní intimnější portrét, než tomu bylo v předchozí dekádě. Citlivá úzkost hrnoucí se z každé písničky zachycuje bratry Followillovi v okamžiku, kdy svět se otřásá v pandemii. A tu lze překonat láskou a porozuměním.

Kings Of Leon – Whe You See Yourself

Kings Of LeonWhen You See Yourself

Sony Music, 2011, 51:30

70 %

Tagy Recenze alb Kings Of Leon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY