Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 31.08.2019 - 12:00

Kapodastry Guitto GGC-02 a GGC-03

Nová značka Guitto, dceřiná společnost čínského koncernu Joyo Audio, se specializuje na výrobu hudebního příslušenství, k němuž se v případě této firmy řadí kromě strun, pedalboardů, snímačů a nástrojových stojanů také kapodastery s označením GGC-02 a GGC-03. Obě verze se vyznačují kvalitní konstrukcí i zpracováním a jsou nabízeny za velmi přijatelnou cenu.

Kapodastry jsou vyrobeny z vakuově odlévané zinkové slitiny, povrch je chráněn galvanicky upravenou kovovou vrstvou a pro plochy dotýkající se krku a hmatníku byla použita silikonová směs. Jednodušeji koncipovaná varianta GGC-03 o rozměrech 95 x 73 x 15 mm a váze 65 g je osazena masivní pružinou a segment ve tvaru písmene L je na jednom konci opatřen drážkou, sloužící k pohodlnému vytažení kotvících kolíčků strun.

Pokročilejší verze GGC-02 s „revolverovým“ designem, rozměry 97 x 90 x 15 mm a hmotností 120 g, využívá identickou mechanickou koncepci jako GGC-03, ale k vytahovači kolíčků přidává také slot pro trsátko a pružina je opatřena válečkem umožňujícím plynulé nastavení odporu čelistí. K tomuto modelu výrobce připravil i koženkové pouzdro.

Univerzální kapodastry Guitto zastanou svou práci jak s akustickou nebo elektrickou kytarou, tak i s ukulele a dalšími strunnými nástroji. Model GGC-03 je nabízen ve stříbrném, černém a bronzovém provedení nebo v designu imitujícím dřevo a verze GGC-02 je dostupná v černé, stříbrné či zlaté úpravě. Ceny se na českém trhu pohybují okolo 180 Kč za GGC-03 Black/Silver, verze GGC-03 Bronze/Wood vyjdou na cca 200 Kč a luxusněji pojaté varianty GGC-02 Black/Silver/Gold pořídíte za cca 220 Kč.

Tagy Guitto Guitto GGC-02 Guitto GGC-03
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY