Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 03.09.2019 - 00:01

Guitto GGP-01: snímací systém pro akustiku

Čínská firma Joyo Audio, známá především výrobou finančně dostupných efektů a kompaktních aparátů, založila před časem novou značku Guitto, jejíž portfolio tvoří hudební příslušenství a doplňky. Vedle pedalboardů, kapodastrů, strun nebo skladných kytarových stojanů nabízí dceřiná společnost také duální snímací systém GGP-01, určený pro ozvučení akustických kytar.

Základem je centrální modul s klipovým úchytem, který se v místě ozvučného otvoru jednoduše nasadí na horní desku korpusu. Elektronika doplněná dvojicí zabudovaných mikrofonů je uložena v šasi ze zinkové slitiny potažené vrstvou mědi, která společně s dalším stíněním eliminuje šum a případné elektromagnetické interference způsobené např. signálem mobilních telefonů.

Na zadní straně lichoběžníkového segmentu jsou umístěny dva minijackové vstupy – jeden pro kabel s piezo snímačem, který se uloží pod kobylkové sedlo a druhá zdířka slouží k propojení s výstupním kabelem, jehož barelový jackový konektor slouží zároveň jako popruhová rolna.

Zařízení je vyrobeno z kvalitních komponent, konektory jsou pro maximálně věrný přenos signálu potaženy zlatem a aktivní obvod napájí dvojice knoflíkových článků CR2032 s výdrží cca 40 hodin nepřetržitého provozu. Ovládání sestává z celkové hlasitosti, tónové clony, hlasitosti mikrofonu, tlačítka pro otočení fáze a indikační dioda informuje o stavu baterií.

Součástí snímačového setu Guitto GPP-01 za cenu necelých 1 100 Kč jsou kromě modulu s mikrofony, piezo snímače, kabelů s konektory a instalačního návodu také čtveřice baterií a plastová samolepící svorka pro uchycení kabeláže uvnitř těla nástroje.

Tagy Guitto Guitto GGP-01
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY