Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.07.2018 - 00:01

Kabely Ernie Ball ze série 2018

Společnost Ernie Ball je známá především výrobou kvalitních strun a její dceřiná firma Music Man si u dlouhé řady muzikantů získala zasloužilé renomé díky svým špičkovým baskytarám a kytarám. Nicméně značka Ernie Ball, založená v roce 1962, je také jedním ze světových lídrů v oblasti hudebního příslušenství sestávajícího z trsátek, popruhů, ladiček a také kabeláže, která letos prošla generální inovací, jejímž výsledkem je 29 nových kabelů patřících do série 2018.

Nástrojové kabely rozdělené do kategorií Classic, Braided a Coiled nabízí celkem 18 typů šňůr, 2 nové modely najdeme u reproduktorové kabeláže, modifikací prošla i mikrofonní verze a z celkem 8 variant lze vybírat u pedálových propojek.

Všechny šňůry mají díky kvalitním vodičům nízkou kapacitu, takže frekvenčně minimálně ovlivňují původní signál, jednotlivá vlákna jsou vyrobena z bezkyslíkaté mědi (99.95%), dvojitá izolace eliminuje šum a vnější plášť z odolného PVC zabraňuje mechanickému poškození, ale směs je zároveň dostatečně ohebná a pružná.

Jednotlivé modely ze série 2018 budou dostupné v následujících verzích:

Nástrojové kabely

Edice Classic – délky 3.05 a 6.09 m, rovný/rovný nebo rovný/lomený jack, černá nebo bílá barva
Edice Braided (nylonové opletení vnějšího pláště) – délka 7.25 m, rovný/lomený jack, barvy: neon yellow, black, black-blue, black-red, red-blue-white, black-orange, neon pink a black-green
Edice Coiled (kroucená šňůra) – max. délka při natažení 9.14 m, rovné jacky, černá nebo bílá barva
Cena: od cca 790 do 990 Kč podle typu

Reproduktorové kabely

délka 0.91 nebo 1.83 m, rovné jacky, černá barva
Cena: 320 / 380Kč

Mikrofonní kabel

délka 7.62 m, XLR konektory, černá barva
Cena: cca 800 Kč

Efektové propojky

Modely s délkou 15.24 cm – lomené jacky s trubicovým nebo plochým tělem, černá nebo bílá barva
Modely s délkou 30 cm – lomené nebo rovné/lomené jacky, černá nebo bílá barva
Ceny startují na cca 430 Kč za sadu tří kusů.

Tagy Ernie Ball Ernie Ball 2018 kabely
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY