Přejít k hlavnímu obsahu
Sziget, foto: Rockstar Photographers
Sziget, foto: Rockstar Photographers
redakce -

Jednou ranou na Sziget: chytit příležitost můžete ještě tři týdny

Šance zahrát si na jednom z nejprestižnějších festivalů se nabízí všem hudebníkům z České republiky. Do konce února stačí poslat přihlášku a v případě postupu do finálového kola přesvědčit fanoušky Szigetu na finálovém koncertě, který proběhne 15. května v pražském klubu Café V lese. Důvod k vyplňování navíc? Jsme v porotě.

Vítěz soutěže vystoupí na letošním ročníku festivalu Sziget, konaném letos od 7. do 13. srpna, kde zahrají také Ed Sheeran, Foo Fighters, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975, Martin Garrix a stovky dalších. Soutěže se mohou účastnit interpreti s trvalým pobytem v ČR nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75 %. Kapely zasílají v prvním kole pouze link na jednu skladbu, a to nejpozději do konce února.

Tři finalisty vybere odborná porota, celkového vítěze pak samotní návštěvníci Szigetu na květnovém vyvrcholení soutěže v Café V lese. Na tento koncert budou mít totiž volný vstup všichni fanoušci festivalu, kteří se prokáží zakoupenou permanentkou na letošní ročník.

Jak se přihlásit?

Soutěž vyhlašuje zástupce Sziget Festivalu pro ČR. Pošlete email na soutez@szigetfestival.cz (do 28. února 2019), který bude obsahovat: název kapely, link na jeden videoklip, odkaz na webovou prezentaci, kontakt na zodpovědného zástupce kapely.

„Snažíme se dát příležitost mladým a talentovaným kapelám, které mají ambice se ukázat i na zahraniční scéně. Neomezujeme soutěž žádným žánrem, je otevřena všem, ale kvalita a šance mezinárodního uplatnění v budoucnu bude pro postup do finále rozhodujícím faktorem,” říká za Sziget český zástupce Přemysl Štěpánek. První ročník v 2015 vyhráli např. Ghost of You. Porotu tvoří zástupci festivalu Sziget, časopisu Reflex, magazínů Musicserver, Frontman a Kulturně.com.

Kompletní podmínky soutěže najdete ZDE.

Sziget, foto: Rockstar Photographers Sziget, foto: Rockstar Photographers Sziget, foto: Rockstar Photographers
Tagy Sziget

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY