Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jak velký vliv na zvuk kytary má síla strun?

Tlustší struny rovná se masivnější tón. Tento názor zastává celá řada muzikantů, ale má síla strun opravdu tak zásadní dopad na výsledný zvuk el. kytary? Trochu světla do této problematiky se rozhodl vnést youtuber a multiinstrumentalista Rick Beato, který za pomoci svých přátel natočil video demonstrující zvukové rozdíly mezi kytarovými sety Ernie Ball Extra Slinky (8–38), Super Slinky (9–42), Regular Slinky (10–46) a Beefy Slinky (11–54).

Přiložený záznam se závěrečnou rekapitulací může být vhodným vodítkem pro všechny kytaristy, ať už jste zastánci přístupu Stevieho Raye Vaughana, jenž v určité fázi své kariéry natahoval na Stratocastery „dvanáctkové“ a „třináctkové“ sady, nebo je vám naopak bližší volba Billyho Gibbonse ze ZZ Top, který hraje na signované „osmičkové“ sety Dunlop RWN0840.

V testu byl použit standardně naladěný Gibson Les Paul Classic (r. v. 2000) se snímači Mission PAF, zapojený do zkresleného kanálu zesilovače Marshall JCM 2000 Dual Super Lead s boxem 4x12 Marshall 1960A osazeným reproduktory Celestion G12T-75. Signál snímaly mikrofony Shure SM57 a Royer R-122V.

Tagy Ernie Ball Ernie Ball Slinky

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY