Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jack White a jeho modifikovaný T-W-M Low Rider Telecaster

Kytarista Jack White používal na nedávných koncertech kapely The Raconteurs razantně modifikovaný žlutý Fender B-Bender Telecaster, jenž následně dostal i druhou úpravu lišící se barevným provedením a několika konstrukčními prvky. Speciál, nesoucí označení Three-Wheel-Motion Low Rider Telecaster, je namísto dvou tradičních single coilů osazen bezšumovým kobylkovým snímačem Lace Sensor, ve střední pozici je umístěn singl P-90 a u krku se nachází humbucker Wide Range.

Netradiční vibrato firmy Hipshot umožňuje ohýbání strun EG, nechybí tuner Drop-D, jednoduchá kobylka s trojicí válečkových kamenů a kromě třípolohového přepínače, hlasitosti a clony je kytara vybavena kill switchem. Novější oranžová varianta s bílými komponenty disponuje vibratem bez E-benderu a kill switch byl přemístěn do oblasti spodního rohu těla na pickguard z Tele Cabronita. O modifikace se postaral zkušený Chip Ellis z Fender Custom Shopu. Pokud vás dané téma zaujalo, tak mrkněte na video, kde Jack White demonstruje obě verze.

Tagy Jack White The Raconteurs Fender Fender Three-Wheel-Motion Low Rider Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY