Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jack, Copper a Sheriff: nové pedálové zesilovače Victory ze série V4

Britská značka Victory Amplifiers, částečně navazující na tradici dnes už neexistující renomované butikové firmy Cornford, uvedla v roce 2020 na trh kompaktní hybridní zesilovač V4 Duchess v pedálové formě, následovaný obdobně koncipovanou verzí V4 Kraken. Nyní se edice V4 rozrůstá o další tři modely, nesoucí označení V4 Jack, V4 Copper a V4 Sheriff, které jsou vybaveny moderními funkcemi, a aktualizací se dočkala i starší provedení Duchess a Kraken.

Řada zesilovačů V4 disponuje celolampovou preampovou sekcí osazenou třemi elektronkami Mullard CV4014 (rok 1981) a jednou lampou EC900 z produkce bývalé jugoslávské firmy E.I. (Elektronska Industrija), vyrábějící v minulosti elektronky v licenci značek Phillips a Mullard. Koncový Class-D stupeň nabízí výkon 180 W a využita byla firemní technologie Victory V.R.C. (Valve Response Circuit) napodobující chování funkce Resonance, přidávající v obvodech jednotky power ampu nejnižší frekvence.

Nově je napříč všemi pěti zesilovači integrována patentovaná technologie Two notes DynIR s šesti presety IR impulsů boxů a prostřednictvím softwaru Torpedo Remote také přístupem k desítce samplů kabinetů Victory DynIR. Vzorky dodali kytaristé Rabea Massaad, Pete Honore, Jack Gardiner, Chris Buck a Graham Coxon. Oproti předchozím modelům zde najdeme i minijackový sluchátkový výstup.

Každý dvoukanálový aparát je vybaven rotačním přepínačem zmíněných presetů, doplněným ovladačem Sim Level, digitálním reverbem, třípásmovým ekvalizérem, gainem a dvojicí masterů. U některých verzí najdeme místo dvou potenciometrů gainu ovladače Volume nebo parametr Tone. Instalována je sériová efektová smyčka, linkovým XLR i TRS konektor, výstup pro box (180 W / 4 Ohm, 90 W / 8 Ohm, 45 W / 16 Ohm), USB port a zdířka pro footswitch přepínající kanály.

Na zadní straně má své místo i červený kloubový síťový spínač, switch aktivující vestavěný ventilátor a také velmi praktický barelový výstup poskytující externím efektům napájení 9V DC s proudovou rezervou 500 mA. Pokud se tedy stane některý z aparátů Victory V4 součástí vašeho pedalboardu, tak v mnoha případech ušetříte za efektový adapter.

Základní charakteristika nových zástupců řady Victory V4

Victory V4 Jack – univerzální aparát vycházející z modelu Jack V30, na jehož vývoji spolupracoval kytarista Guthrie Govan. Nabízí vše od čistého zvuku přes lehký crunch yž po saturovanější typ zkreslení.

Victory V4 Copper – sound na bázi známých zesilovačů Vox, který má místo tradičního přepínání kanálů volbu mezi čistým zvukem a drive-režimem Treble Boost.

Victory V4 Sheriff – model pokrývající paletu počínaje bluesovým témbrem až po heavy metalový high-gain. Kanál 1 přináší syrový rockový zvuk, zatímco druhý kanál poskytuje moderněji znějící agresivnější rejstřík založený na upraveném obvodu aparátů Marshall Plexi Super Lead.

Oficiální ceny zesilovačů Victory V4 s hliníkovým šasi o rozměrech 258 x 174 x 105 mm a hmotnosti pouhých 1.7 kg byly nastaveny shodně na cca 1000 dolarů.

Tagy Victory Amps Victory V4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY