Přejít k hlavnímu obsahu
Adéla Elbel, foto: Radek Mauer
Adéla Elbel, foto: Radek Mauer
Petr 'Poly' Pálenský - Po, 16.04.2018 - 08:00

​Insania a Adéla Elbel „sou napřezdržku“

Když chcete natočit klip, který si bude „nevybíravě utahovat ze zvídavých lidí, co na internetu sdílejí zajímavé články“, hodí se vám drzá sexy dívka, která se s ničím moc nemaže.

S Adélou se známe dlouho. Vlastně od nultých let, kdy dělala za barem v brněnském Dessertu. Tam jsme byli jeden čas pečení vaření a zjevovali se tam obvykle před půlnocí, jakmile nás vyrazili z tehdejších Podobrazů. Adéla mě zaujala, když s rukama plnýma piv nakopala do zadku jedno opilé hovado, které ji v téhle nevýhodné pozici sprostě „podhráblo“. To jsem ocenil, od té doby měla můj respekt.

Adéla byla první, kdo nás napadl, když jsme začali přemýšlet o provokativně drzém klipu, jakej by uměl vytočit chytrolíny, co se berou moc vážně, pošklebovat se fake news, sociálním sítím a klidně i nám samým. Adéla pak začala nosit svoje nápady a posunula klip do ještě nehoráznější roviny. Když jsme spolu s ní a autorem klipu Radkem Mauerem (aka DNT2) vymýšleli všechny ty hlášky a probírali se spoustou reálných hoaxů a komentářů na internetu, královsky jsme se bavili.

Nečekali jsme žádné děkovné dopisy, jen tisíce nasraných hejtů. Protože „Hejty nasbírají vždycky nejvíc lajků!“

Klip šel před pár dny na Facebook. Na okamžik jsem znervózněl, když stále nepřicházelo nic výrazně negativního. Jenže to jsem koukal na náš profil. Stačilo přečíst si pár diskusí na serverech, kde se klip objevil, a rychle jsem se uklidnil. „Sou napřezdržku.“ [sic] Tenhle stručný vzkaz, jeden z mnoha, dokonale vystihuje všechno, v co jsme doufali. Svět je naštěstí ještě v pořádku.

Tagy Insania komunita Adéla Elbel
Frontman hudební skupiny INSANIA (zpěvák, autor textů a hudby), překladatel z angličtiny, příležitostný publicista. insania.cz/petrpalensky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY