Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.07.2019 - 00:01

IKM Modo Drum: virtuální bicí s modelingem

Společnost IK Multimedia představila revoluční virtuální nástroj Modo Drum, který posouvá možnosti aplikací tohoto druhu o další stupínek výše. Novinka je výsledkem více než desetiletého vývoje a kombinuje technologii modelingové syntézy s pokročilým samplingem, což ve výsledku přináší nebývale široké editační možnosti a autentický zvuk.

Na výběr je desítka různých kitů (Djentleman, Jazzy, Plexi, Bubinga atd.) a sestavit lze také custom set poskládaný z různých verzí bubnů s nastavitelnými průměry, hloubkou, typem spodní/horní blány, laděním apod. Obdobnou variabilitu najdeme také u sekce činelů, měnit je možno dokonce i vlastnosti paliček, místo úderu, materiál beateru basového bubnu nebo techniku hry na pedál.

Pro úpravu prostoru a s ním souvisejících zvukových vlastností soupravy je připravena sekce Room s devíti mody konvolučního reverbu (Mid/Large Studio, Garage, Cathedral, Club atd.), vzájemné poměry jednotlivých součástí kitu a jejich další frekvenční úpravy obstarává integrovaný mixer vybavený gatem, kompresory a dalšími efektovými jednotkami s modulacemi, zkreslením a dozvuky, převzatými z firemních aplikací T-RackS a AmpliTube.

Kreativitu a samotné skládání rytmických partů podporuje sekce Groove s více než 1 400 MIDI patterny. Výběr smyček usnadňují inteligentní filtry a zvolený pattern lze jednoduše přetáhnout do DAW. Aplikace spolupracuje se 64-bitovými systémy Mac/Windows a podporuje plug-in formáty Audio Units, VST 2, VST 3, AAX.

IK Multimedia Modo Drum by se měl na trhu objevit pravděpodobně v průběhu srpna za cenu 399.99 eur, zájemci si mohou aplikaci objednat v předprodeji za 299.99 eur a vlastníci některého z produktů (min. cena 99.99 eur) společnosti IKM dostanou k předprodejní i standardní ceně Modo Drumu 100 eur slevu.

Tagy IK Multimedia IKM IKM Modo Drum
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY