Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

IKM AmpliTube Tonex ve formě pedálu

Tonex Pedal od firmy IK Multimedia, který je hardwarovým provedením softwaru AmpliTube Tonex, se do distribuce dostal už před časem, ale vzhledem k narůstajícímu zájmu o pedálovou verzi přinášíme stručný přehled vlastností a možností letošní novinky. Ta využívá revoluční koncept postavený na průlomové technologii AI Machine Modeling, umožňující modelovat zvuk jakéhokoliv typu zesilovače, kabinetu, komba nebo efektu a následně jej proměnit v plug-in (preset), a to vše se zvukovou přesností, která je ve většině případů téměř k nerozeznání od reálné předlohy.

Konkurent preamp/multiefektů z produkce značek Line 6, Kemper nebo Neural DSP zvládne ukládat nejrůznější typy virtuálních zesilovačů, kabinetů a pedálů z rozsáhlé online knihovny, plus vlastní „klonované“ vzorky pomocí přiloženého softwaru Tonex. Prostřednictvím aplikace Tone Max lze navíc získat přístup k více než tisícovce prémiových samplů v síti ToneNET a samozřejmě i k neomezenému počtu presetů navržených ostatními uživateli.

Pedál disponuje úložištěm pro 150 různých Tone Modelů spolu s emulací kabinetů a zobrazením mikrofonu IK VIR, umožňuje načítání pulzní odezvy pro použití vlastních IR impulsů a připraven je také noise gate, ekvalizer, kompresor nebo stereofonní reverb převzatý z firemního multiefektu AmpliTube X-Time. Hlavní sekce jsou rozděleny do kategorií Amp / Rig, VIR Cabinet, IR Loader, Effects, a presety jsou konfigurovány do celkem 50 bank po třech předvolbách.

Integrovány jsou kvalitní převodníky (24-bit/192kHz), frekvenční odezva je dána mantinely 5 Hz až 24 kHz, dynamická odezva dosahuje úrovně až 123 dB a zařízení je možné použít také jako USB kartu pracující s rozlišením signálu 24-bit/44.1kHz. Konektivita sestává z nástrojového vstupu, dvojice výstupů (mono/stereo), sluchátkové zdířky, vstupu pro externí expression pedál, DIN konektorů MIDI In/Out, portu USB-B a vstupu pro 9V adapter.

Oficiální česká cena modelingového multiefektu IKM AmpliTube Tonex, o rozměrech 176 x 142 x 55 mm a hmotnosti 900 g, atakuje hranici 9600 Kč. Součástí balení je i kabel USB-A/USB-B (1.5 m), napěťový zdroj, čtveřice gumových nožiček a nechybí licence na bezplatný download softwarů Tone Max a plná verze AmpliTube 5.

Tagy IK Multimedia IKM AmpliTube Tonex Pedal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY