Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.10.2019 - 00:01

Hybridní piana Casio GP-310 a GP-510

Společnost Casio přichází na trh s druhou generací pian z řady Celviano Grand Hybrid. Novinky zastoupené modely GP-310 a GP-510 byly vyvíjeny ve spolupráci s německou firmou C. Bechstein, výrobcem špičkových akustických pian s více než stopadesátiletou tradicí, a nabídnou inovovaný ozvučný systém, autentický zvuk a vylepšenou klaviaturu.

Řada Celviano je navržena tak, aby nabídla to nejlepší z obou světů. 88 dřevěných kláves standardní velikosti, kopírujících vlastnosti klaviatur osazovaných do akustických klavírů, nyní disponují citlivější odezvou poskytující větší kontrolou nad tónem a dynamikou, což hráči ocení především u decentnějších pasáží. Oproti klasickému nástroji bodují obě digitální piana širší flexibilitou, konzistentním podáním zvuku a v neposlední řadě také bezúdržbovým provozem.

Úpravou prošel i efekt soft pedálu pro ztišení a zjemnění tónu a technologie postavená na enginu AiR GSS s 256hlasou polyfonií poskytne trojici základních rejstříků: Berlin Grand – transparentní zvuk se zvonovým témbrem, Hamburg Grand – jasnější a expresivnější tón a Vienna Grand – hřejivější témbr s výraznějšími basy.

Přepracován byl integrovaný ozvučný třípásmový systém s 6 reproduktory (průměry 2x 16 / 2 x 10 / 2 x 5 cm) napojenými na koncové zesilovače o výkonu 2 x 30 + 2 x 20 W, nechybí zvukové knihovny, efektová sekce s reverby, modulacemi, parametrem brilliance, využít lze nahrávací jednotku (formát WAV), metronom, transpozici a další jednoduše a rychle editovatelné funkce.

Konektivita sestává z duálních jackových vstupů a výstupů, DIN zdířek MIDI In/Out, sluchátkového stereo výstupu, dvou USB portů a napájecího konektoru pro 24 V adapter, který je společně s notovým stojanem a dalšími doplňky součástí dodávky.

Piano Casio GP-310 Celviano Grand Hybrid za cenu cca 3 000 eur bude dostupné v povrchových úpravách BK Satin Black nebo WE Natural White Wood a vyšší model GP-510 s cenovkou pohybující se okolo 4 200 eur se na trhu objeví v luxusním černém provedení Polished Black s vysokým leskem.

Tagy Casio Casio GP-310 Casio GP-510

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY