Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.04.2022 - 00:01

Keyboard Casiotone CT-S1000V s textovou vokální syntézou

Nový keyboard Casiotone CT-S1000V je firmou Casio označován za první hardwarový vokální syntezátor, který dokáže proměnit jakýkoli zadaný text v hudební frázi, kterou lze následně polyfonně přehrávat na klávesách. Součástí nabídky je stovka vzorků Lyric Tones, představující fráze inspirované známými skladbami, a příjemnou nadstavbu představuje doprovodná aplikace Lyric Creator (iOS, Android), umožňující zadávat do systému vlastní texty a následně je přes USB port přenášet do keyboardu. Jedinou vadou na kráse je fakt, že alespoň prozatím je možné text zadávat jen v angličtině nebo japonštině.

Zmíněné fráze, které lze využít v plné harmonii na základě jakýchkoliv tónů, je možno řadit za sebe a vytvářet tak základní linii skladby. Vzorky navíc můžete přehrávat jako celky nebo po jednotlivých slabikách, a to ve standardním či legatovém modu. Banka pojme až 50 libovolných frází stažených z aplikace Lyric Creator.

Kromě toho disponuje CT-S1000V kolekcí 800 zvuků založených na technologii AiX, takže rychle přístupné jsou rejstříky klasických i electrických pian, koncertních křídel, varhan, synthů, strunných nástrojů apod. V rytmické sekci je připraveno přes 200 patternů reagujících na hru, které jsou k základnímu tématu schopny přidat bicí, basovou linku, kytary, dechy a další virtuální nástroje.

Součástí je efektová jednotka s DSP čipem, reverby, chorusy, delayi, ekvalizery, zahrnut je arpeggiator, audio sampler s šestistopým MIDI rekorderem, Bluetooth (adapter WU-BT10), metronom, transpozice pitch bend, funkce Freeze, nebo stereofonní koncový zesilovač s výkonem 2 x 2.5 W napojený na dvojici integrovaných reproduktorů o rozměrech 13 x 6 cm a horizontální bassreflex.

Konektivita sestává ze sluchátkového minijacku, dvou linkových výstupů, stejného počtu vstupů pro externí pedály, USB portu. Keybord Casiotone CT-S1000V vybavený 61dílnou klaviaturou s nastavitelnou citlivostí a 64hlasou polyfonií je napájen 12V DC zdrojem nebo šesti tužkovými AA bateriemi. Oficiální cena nástroje o rozměrech 930x258x91 mm a hmotnosti 4.7 kg byla nastavena na cca 680 dolarů, včetně napěťového adapteru, stojánku na noty a Bluetooth MIDI/audio modulu.

Zároveň s tímto modelem uvedla firma Casio na trh také jednodušší verzi nástroje Casiotone CT-S500, který s výjimkou technologie textové vokální syntézy sdílí koncepci i výbavu s provedením CT-S1000V. Finančně přívětivější varianta CT-S500 je dostupná za cenu atakující hranici 500 dolarů.

Tagy Casio Casiotone CT-S1000V

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY