Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.07.2018 - 00:01

Humbuckerový Squier Contemporary Active Jazzmaster HH ST

Squier, spadající pod koncern Fender, ohlásil výrobu dalšího modelu kytary z nejnovější série Contemporary, kterým je Active Jazzmaster HH ST určený především pro muzikanty orientované na razantnější žánry, kde z pohledu kytar dominuje highgainové zkreslení, čemuž odpovídá i osazení silnými humbuckery s aktivní elektronikou.

K topolovému korpusu chráněnému polyuretanovým lakem je přišroubován javorový krk s rychlým profilem ve tvaru C, hmatník z odolného mandlovníkového dřeva Indian Laurel s plošším dvanáctipalcovým radiusem nese 21 jumbo pražců, ořech ze syntetické kosti má šířku 43 mm a klasická fenderovská menzura činí 25.5 palce.

Dva aktivní humbuckery Squier SQR s keramickými magnety a vysokým výstupem jsou uchyceny v třívrstvém pickguardu a ovládány potenciometrem společné hlasitosti, tónovou clonou a třípolohovým spínačem. Elektroniku napájí 9V baterie uložená v plastové šachtě na zadní straně těla.

Původní vibrato nahradil v tomto případě struník Stop Tailpiece doplněný pevnou kobylkou ve stylu gibsonovské verze tune-o-matic a ladění obstarávají firemní uzavřené strojky Standard. Většina kovových součástí je provedena v černém chromu.

Squier Contemporary Active Jazzmaster HH ST bude dostupný v barevných úpravách Surf Pearl nebo Graphite Metallic (kromě korpusu je stejným lakem nastříkána i hlavice) a oficiální cena novinky se má na evropském trhu pohybovat okolo hranice 460 eur.

Tagy Squier Squier Contemporary Active Jazzmaster HH ST
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY