Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.03.2018 - 00:01

Humbuckerová edice Squier Contemporary

Asijský Squier, dceřiná firma koncernu Fender, se čtveřicí nových Stratocasterů a Telecasterů vrací k modelové řadě Contemporary, vyráběné v průběhu 80. a 90. let v japonské pobočce značky. Reinkarnovaná edice, kterou tvoří verze Contemporary Active Stratocaster HH, Contemporary Stratocaster HH, Contemporary Stratocaster HSS a Contemporary Telecaster HH, vychází vstříc i hráčům tvrdších stylů, v nichž dominuje především zkreslený zvuk humbuckerových snímačů.

Společným jmenovatelem této série jsou topolové korpusy, javorové krky s pohodlným Slim-C profilem, palisandrové nebo javorové hmatníky o radiusu 12 palců osazené 22 jumbo pražci, tradiční fenderovská menzura s délkou 25.5 palce, firemní celokové ladicí strojky, hlavice v barvě těla, polyurethanové laky a ovládání v podobě potenciometrů společné hlasitosti a tónové clony, doplněné pěti nebo třípolohovými spínači.

Contemporary Active Stratocaster HH disponuje velkou reverzní hlavicí, uzamykatelným, obouzvratným vibratem Floyd Rose, zámky strun na nultém pražci a dvojicí aktivních humbuckerů Squier. Nástroj bude nabízen v barvách Olympic White a Flat Black.

Contemporary Stratocaster HH s javorovým hmatníkem je vybaven dvěma pasivními humbuckery v designovém provedení zebra s keramickými magnety, ořechem ze syntetické kosti a klasickým vibratem ukotveným pomocí dvou šroubů. K dostání budou odstíny Pearl White, Dark Metallic Red a Black Metallic.

Contemporary Stratocaster HSS s palisandrovým hmatníkem sdílí většinu specifikací s předchozím modelem HH, ale na rozdíl od něj využívá trojici snímačů v podobě kobylkového humbuckeru doplněného středním a krkovým single coilem. Na výběr budou barevná provedení Pearl White, Ocean Blue a Black Metallic.

Contemporary Telecaster HH je osazen pevnou kobylkou, javorovým hmatníkem, dvěma keramickými humbuckery uloženými v niklovaných kovových pouzdrech a stejně jako Stratocaster HH bude dostupný i v levoruké verzi. Nabízena mají být barevná provedení Pearl White, Dark Metallic Red a Black Metallic.

Humbuckerová série Squier Contemporary je už dostupná i na českém trhu a ceny jednotlivých modelů se pohybují okolo 11 600 Kč za Contemporary Active Stratocaster HH s vibratem Floyd Rose a trojice ostatních verzí s klasickou mechanikou a pasivními snímači vyjde shodně na cca 9 700 Kč.

Tagy Squier Squier Contemporary
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY