Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #9: Pocket Operator speciálky Megaman, Street Fighter a Rick & Morty

Švédská firma Teenage Engineering zásobuje trh inovativními syntezátory již od svého založení v roce 2005. Nejzákladnějšími prvky jejich portfolia jsou malé Pocket Operatory, které na co nejmenším prostoru nabízí velmi širokou škálu zvuků. V devátém díle jsem se podíval rovnou na tři „péóčka“ ze speciálních edicí: PO-128 Megaman, PO-133 Street Fighter a PO-137 Rick & Morty.

Kromě klasických i inovovaných řad Pocket Operatorů přichází čas od času Teenage Engineering s nějakou tou speciálkou.

PO-128 a PO-133 vychází ze spolupráce s firmou Capcom, a inspiruje se jejich dvěma klasickými arkádovými hrami – Megaman a Street Fighter. Jak jsem již zmínil v předchozích videích, nejeden PO inklinuje k používání osmibitových nebo retro počítačových zvuků. Spolupráce přímo inspirovaná nějakou hrou z té doby proto byla nasnadě. Pro větší přehlednost, aby bylo jasné, ze kterých tyto limitované edice vychází, PO-128 Megaman vychází z PO-28 robot a PO-133 Streetfighter analogicky z PO-33 K.O.!

Na sběratelském kousku PO-137 Rick & Morty spolupracoval přímo dabér a spolutvůrce tohoto oblíbeného animovaného seriálu – Justin Roiland. Kromě designových změn (především na displeji a fontu celé kalkulačky) můžete najít nové tovární samply, včetně legendární Rickovy hlášky „Wubba Lubba Dub Dub“.

Pošlete svoje výtvory s Pocket Operatory do komentářů pod videem!

Tagy Hračky od Teenage Engineering Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY