Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #5: PO-24 office – návrat do zlaté éry počítačů

Švédská firma Teenage Engineering zásobuje trh inovativními syntezátory již od svého založení v roce 2005. Nejzákladnějšími prvky jejich portfolia jsou malé Pocket Operatory, které na co nejmenším prostoru nabízí velmi širokou škálu zvuků. V pátém díle představím PO-24 office.

PO-24 office je po PO-12 rhythm dalším drum machine kalkulačkou, tentokrát ovšem se zvuky z devadesátkové éry starých počítačů. Můžete se tak těšit na načítání disketových mechanik, klikání myší, osmibitová pípání či zvuky posouvání hlavic jehličkových tiskáren. Každý zvuk je samozřejmě možné upravit pomocí parametrů nebo 16 různých efektů. Zvuky 13-16 lze také použít jako basovou linku a vytvořit tak na jednom Pocket Operatoru plnohodnotný track.

V následujícím díle představím PO-20 arcade a zkusím různými kombinacemi již představených Pocket Operatorů vytvářet celé tracky.

VÝZVA: Ukažte své výtvory na Pocket Operatory do komentářů pod videem a podělte se s nimi ostatním hráčům!

Tagy Hračky od Teenage Engineering Teenage Engineering PO-24 office

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY