Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #4: PO-28 robot, osmibitový glitch nářez

Švédská firma Teenage Engineering zásobuje trh inovativními syntezátory již od svého založení v roce 2005. Nejzákladnějšími prvky jejich portfolia jsou malé Pocket Operatory, které na co nejmenším prostoru nabízí velmi širokou škálu zvuků. Ve třetím díle se zaměřuju na PO-16 Factory a také na zapojení více PO pomocí Sync módů.

PO-24 robot je další ze série „kalkulaček“ sloužící k tvorbě synth leadů. Nabízí specifické možnosti hraní, nové efekty přizpůsobené pro glitchované patterny, a také obsahuje navíc funkci glide, která dává vašim zvukům šťávu. Osobně si myslím, že je to zatím nejvíc „fun-to-play“ Pocket Operator, který jsem zatím měl v rukách. Kromě synťákové linky nabízí také malý drum machine, takže se na jedné malé krabičce (nebo spíš tištěném spoji) dá vytvořit celý solidní track.

V sérii postupuju tak, jako bych chtěl vytvořit kompletně celou písničku. Tak, jak jsou ostatně tyto krabičky zamýšleny.

V následujícím díle představím PO-24 office a vyzkouším jeho kombinace s již představenými čtyřmi Pocket Operatory – PO-12 rhythm, PO-14 sub a porovnám jej s PO-16 factory ze třetího dílu.

VÝZVA: Ukažte své výtvory na Pocket Operatory do komentářů pod videem a podělte se s nimi ostatním hráčům!

Tagy Hračky od Teenage Engineering Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY