Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 01.11.2018 - 23:01

H&K Black Spirit 200: zesilovač s novou technologií STG

Německý Hughes & Kettner představil zbrusu nový typ kytarového zesilovače Black Spirit 200, jenž je prvním modelem využívajícím firemní patentovanou technologii Spirit Tone Generator. Obvod je schopen emulovat interakci mezi jednotlivými sekcemi (vstup/boost/stage1-2-3/eq/driver/power amp) lampových aparátů, ale na rozdíl od digitální konkurence k tomu používá striktně analogovou cestu a digitální řešení ponechává pouze pro ovládání a efektovou jednotku.

Čtyřkanálový předzesilovač s rotačním spínačem s mody Clean, Crunch, Lead, Ultra a přiřaditelným Boostem je ovládán třípásmovými korekcemi, hlasitostí, gainem plus noise gatem a koncová jednotka disponuje klasickým masterem, presencí, resonancí a také potenciometrem Sag pomocí něhož lze dosáhnout komprese a dynamické odezvy typické pro lampový power amp.

Většina ovladačů funguje v duálním režimu a slouží i k editaci efektové sekce obsahují reverb, delay s tap tempem, chorus, flanger, phaser, tremolo a nechybí ani 8 typů simulace kabinetu. Všechny parametry s výjimkou masteru lze uložit do celkem 128 presetů.

Koncový zesilovač poskytuje maximální výkon 200 W s možností redukce na 20/2/0 W, bezdrátové ovládání (iPad) a streaming řeší Bluetooth, zadní strana šasi je vyhrazena pro MIDI In/Out-Thru, send/return ef. smyčky, emulovaný XLR výstup Red Box AE+ (mic/line, on/off) a jackový konektor s impedancí 8 až 16 Ohm nabízí přepínač pro klasický nebo tzv. full-range box.

Malý spínač s funkcí AES přepne napájecí okruh do režimu, který zesilovač automaticky vypne pokud po dobu 90 minut není na vstupu detekován žádný signál. Praktickou vychytávkou pro cestující muzikanty je globální síťový obvod fungující v rozmezí 100 až 240 V (50-60 Hz).

Kompaktní tranzistorový aparát Hughes & Kettner Black Spirit 200 o rozměrech 410 x 155 x 150 mm a hmotností pouhých 3.6 kg je designově příbuzný s populární elektronkovou řadou H&K Meister a stejně jako ona bude dodáván s přepravním polstrovaným pouzdrem. Cena novinky se má pohybovat pod hranicí 800 eur.

Tagy Hughes & Kettner H&K Black Spirit 200
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY